Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértésért, borda...

Súlyos testi sértésért, borda törés, agyrázkódás,8 napon túl gyógyuló és zaklatási ügyben milyen büntetésre lehet számítani? Felfüggesztett börtönbüntetés vagy börtönbüntetés? Melyik és mennyi idő a kiszabható?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, hogy milyen előéletű az elkövető.
2009. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Btk. vonatkozó paragrafusait kell tanulmányozni. Persze a bírói gyakorlat eltérhet.
2009. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni a pontos körülményeket így csak annyit tudok mondani mi a kvázi legrosszabb amire számítani lehet: a súlyos testi sértés max. 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, a zaklatás(alapeset) 1 évvel vagy pénzbüntetéssel vagy közérdekű munkával büntetendő. Mivel ha jól értelmezem egy eljárásban bírálják el a két bűncselekményt, ezért a maximum amit kiszabhatnak az 4 év-halmazati büntetésként.

A végrehajtás felfüggesztésére csak akkor van lehetőség ha a kiszabott büntetés az 1 évet (kivételesen 2évet) meg nem haladja. Az elkövetés és egyéb körülményeket nem ismerem, de nem tartom valószínűnek a felfüggesztést.

2009. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a súlyos az 3 évig megy na de ... ebben benne van a bíró egyéni meggyőzpődéstől kezdve minden egyéb más körülmény, azaz legrosszabb esetben 3 év, a egy olyan középutsban mondjuk 2 év felfüggesztve, és legjobban egy megrovás vagy pénzbüntetés, ezt így előre megjósolni nem lehet. Lényeg, hogy azért elég komolyan veszik az erőszakos cselekedeteket, tehát azért szerencsédnek kell lenni ahhoz, hogy megúszd. Nem ismerem a körülményeket ...
2009. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem elég, hogy az idős szüleimet, gyerekeimet/nem közös/ zaklatja,nekem állandóan telefonál, de kiemelt fürdőhely szállodájának teraszán ajándékboltban dolgozom, a terasz tele vendéggel, a munkahelyemen üvölt részegen, mire hívom a rendőrséget elmegy.Nem elég hogy elüldözött a lakásból albérletbe, még azt is megteheti, hogy a munkámat is elvegye, mert azt kiabálja pénzbüntetést kap és azt ki tudja fizetni!
2009. jún. 14. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A zaklatást itt: [link]

megtalálod (176/A.§) mert rengeteg mindentől függ, hogy milyen minősítés alá esik a cselekmény, pl.: ha volt házastársa/élettársa voltál a (3). bek. kell nézni.

A 3. hozzászóló voltam egyébként- csak még annyi, hogy elnéztem, ha zaklatás alapesete megy akkor azt nem fogják megállapítani, csak a súlyosabb bűncselekményt azaz a súlyos testi sértést!!!

És a súlyos testi sértés mellett kizárt, hogy ezt pénzbüntetéssel megússza, kizárólag szabadságvesztéssel lehet büntetni!!!

2009. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Élettársak voltunk 7 évig és eltartási gondozási szerződésünk volt én tartottam el a páromat, mert én voltam vállalkozó, Ő kis nyugdíjas.Most Ő miatta mert mindkettőnk házát, lakását kiadtuk vendégeknek,megszűnt a vállalkozásom.Nehezen 53 évesen elhelyezkedtem, naponta zaklat ordibál részegen a munkahelyemen, hogy küldjenek el.És sokan hallják.Rágalmaz, csúnyán beszél, mert nem megyek vissza hozzá.
2009. jún. 16. 10:00
 8/8 legion ***** válasza:
És,mi lett azóta?Mennyit kapott?
2013. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!