Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrségen feljelentést...

Ha a rendőrségen feljelentést tesznek lopásért, mennyi idejig foglalkozik vele a rendőrség?

Figyelt kérdés

Amikor a feljelentést teszi a sértett onnantól amíg tart a nyomozás,addig az a nyomozó aki az üggyel foglalkozik csak azt az ügyet csinálja vagy másik ügyet is ezt egy kicsit férre tesz és a másikat is vagy hogy?


Van esély vajon arra ha feljelentem az ismeretlent,megf lesz az értékem ?



2012. júl. 4. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben egyáltalán nem foglalkoznak vele, majd pár hónap múlva kapsz egy levelet, miszerint már hivatalosan sem foglalkoznak vele. Ennek ellenére megéri feljelentést tenni, hogy legyen nyoma papíron.
2012. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Annyi IDEIG, míg megtanulsz helyesen írni!
2012. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Egy nyomozó 15 és 100 közötti aktát mozgat egyszerre..Ha van beszerezhető bizonyíték, a rendőrség be is szerzi, az ügyészség pedig felügyeli a munkájukat az első naptól kezdve. a nyomozás határidejét szintén az ügyészség hosszabbítja, tehát ha nem kéri be, akkor is két havonta látják, felügyelik. Megéri, ha van beszerezhető bizonyíték, és nem csak egy állítás, egy tagadás, mert akkor szembesítést követően jön a "bizhiányos" megszüntetés.
2012. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos azzal nem nagyon tudnak mit kezdeni, hogy feljelentesz egy ismeretlen tettest, hogy eltűnt a biciklid egy forgalmas helyről.

De most komolyan, te mit tennél a helyükben?

2012. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A következő feljelentésig.
2012. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A metróállomáson tűnt el,van kamera is,de 30m re nem nagyon lát egy kamera,ha kinagyítjáék meg a minőség rosz.

Amúgy a bőröndöm mellett a táskám tűnt el,amibe sz ig.jogsi,iratok bankkártyák pénztárca pénzzel stb. kulcs autókulcs minden benne volt.

de ez már két hete.


egyáltalán ,ha valaki így jár fel szokták jelenteni?ismeretlen a tettes ,mert senkit sem láttam csak egyszer a táska hült helyét...

2012. júl. 4. 19:04
 7/11 anonim ***** válasza:
ha nem élnek vissza a kártyáddal vagy nem lopják el a kocsid és igazoltatnak akkor esélytelen
2012. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha van beszerezhető bizonyíték, a rendőrség be is szerzi"


Tévedés. Nekem térfigyelő kamera alól lopták el a biciklimet, másnap megtettem a feljelentést, megmondtam hogy tudják kikérni a felvételt, és hogy 72 órán belül törlik. Nem kérték ki. A feljelentést felvevő hölgy egyetlen tanácsa az volt, hogy ne számítsak semmi jóra, menjek, vegyek vagy lopjak (!) magamnak egy másik biciklit.

2012. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"

A metróállomáson tűnt el,van kamera is,de 30m re nem nagyon lát egy kamera,ha kinagyítjáék meg a minőség rosz. "


Az újabb kamerák száz méterről is használható felvételt készítenek.

2012. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy mire az előadóhoz jut az anyag, törlik a felvételt, de ez ritka. Általában hamar kiosztásra kerül. Igen Jolinar, beszerzik. Én magamból indulok ki, ez a munkám, tudom miről beszélek, ha nem így lenne, elgondolkoznék rajta miért is járok be dolgozni....


Kérdező!Akkor is érdemes feljelentést tenned (bár legközelebb azonnal), hiszen visszaélhetnek az irataiddal, akár hasonló személy hitelt is felvehet a nevedre igazolványaid segítségével stb...Gondolom nem örülnél neki. Ha meg már felvették, már védekezhetsz, hogy nem te vetted fel...csak nem érdemes, mivel nincs bizonyítékod, hogy elvesztetted, vagy ellopták irataidat... Fizetheted életed végéig, ez persze csak szélsőséges példa és nagyon ritkán fordul elő. Esély mindig van.

2012. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!