Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek és mi a további...

Mit tehetek és mi a további folyamat?

Figyelt kérdés
Vásároltam a neten aukciós oldalon egy konyha gépet 50000ft-ért .Az illetőnek elutaltam a pénzt ő megírta h 3-4 hét mivel készlethiány van állítólag bedolgozó egy raktárboltnál.Lejárt az idő felfüggesztették az aukciós oldalon mivel másoknak is tartozik.A cím amit megadott nem létezik a telóját állítólag ellopták,egy ismerőse bankszámlájára utaltam a pénzt ennyi.Mit tegyek ha feljelentem akkor mit tesznek a rendőrök egyáltalán mi a folyamat és megtalálják egy számlaszám alapján ami nem az övé.Tudom balek voltam,ő felajánlotta h a szálítója ha nem fizet akkor részletben visszafizeti a pénzt.Mit tegyek meddig tarthat egy ilyen huzavona.Mikor tűzik ki bíróságra ,az ügyet meddig tart?több embert is állítólag nem átvert mert részletbe visszafizetné a pénzt Akinek volt ilyenben része szépen megkérem h írja meg h mi volt mert igazából nem érek rá bíróságra rohangálni pedig nekem ez nagy pénz megéri feljelenteni?visszakapom még a pénzemet?Köszi előre is
2012. júl. 11. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megvan az elérhetősége, érdemes vele felvenni a kapcsolatot, akár személyesen is találkozni, és leírni, hogy elismeri a követelésedet, és azt is leírni, hogy hogyan vállalja a visszafizetést.

Ha nem tudsz vele találkozni, kommunikálni, akkor csalás miatt lehet feljelentést tenni a zsernyákoknál. Ez utóbbi esetben sok éves eljárásra számíts, és arra, hogy még egy jogerős ítélet után sem biztos, hogy be tudod hajtani a tételt.

2012. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem sok éve, néhány hetes az eljárás. Nekem eredménnyel zárult. A nyomozást bízd a rendőrségre.
2012. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is voltam már hasonló helyzetbe. Melyik oldalon vásároltál? Nekem az oldal vissza adta a pénzemet, ők pedig leemelték az eladó számlájáról. Ennyi volt :)
2012. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!