Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy családon...

Miért van az, hogy családon belüli erőszakra annyit mond a rendőrség 'majd ha vér folyik, akkor jönnek ki', de ha ismeretlen telefonhívogatót jelentenek fel, azt kinyomozzák?

Figyelt kérdés

Csak szerintem morbid?


Mindkettő dologra hallottam már.


Volt egy személy aki arról mesélt, már kereste fel rendőrség mert ismeretlen számon hívogatott valakit,minden fenyegetés nélkül.


Voltaképp hallottam már történetet arról is, hogy családon belüli erőszakra annyit mondtak 'sajnáljuk nem tudunk addig segíteni míg vér nem folyik'


ez Magyarország? Vagy ez a Világ?


2012. júl. 17. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bizonyíték, nincs mi alapján valakit számon kérni.

Kimegy a rendőrség, és a bántalmazó nyájasan előadja magát, hogy nem történt semmi, ők pedig nem tudnak mit tenni.


A 'vér' azért kell, mert azt fel lehet használni, például a látleletet, amiről orvos bizonyítja hogy bántalmazásból ered.

2012. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem én ezt is.! De akkor is úgy gondolom szörnyű ami a mai világban folyik.
2012. júl. 17. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

már nem mond olyat a rendőrség, hogy akkor csinál valamit ha majd vér folyik


Egy két pofon is elég ahhoz, hogy távol tartást kérjen a bántalmazó fél. Igaz, hogy első körben csak 72 óráig tart, utána a bíróság dönt, hogy mi legyen

2012. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.! Valóban régebbi történet volt, ezekkel a dolgokkal mostanság nem vagyok tisztába
2012. júl. 17. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

A törvényeket próbálják a bejelentő értelmi szintjén elmondani. A legtöbb erőszakos bejelentés alul iskolázott bejelentőknél történik.

Törvényileg az "egy-két pofon" könnyű testi sértésnek minősül, amennyiben azt magánlakásban az oda bejelentett személy követi el. Ebben az esetben a kiérkező rendőr nem tud intézkedni, csak tájékoztatást ad. Az eljárás menete ilyenkor az, hogy a sértettnek be kell mennie az orvosi ügyeletre, és 4000Ft-ért látleletet kell vetetnie az orvossal. Amennyiben az orvos megállapít olyat, amit okozhatott bántalmazás, abban az esetben be kell menni a rendőrségre, és megtenni a feljelentést. Mivel ez magánvádas, a rendőrség nem indítja meg hivatalból az eljárást. Az esetek 90%-ában a sértett már nem megy el látleletre, mivel akkor már nem csak mást kell dolgoztatni.

A súlyos testi sértés esetén (csonttörés, vérzés) ott a rendőrnek kötelessége intézkedni, elsősorban az életmentésről, az orvosi segítségről. Amennyiben rendőri segítségkérés nélkül megy be látleletet vetetni, és orvosi kezelésre, akkor az orvos indítja meg az eljárást hivatalból, de csak súlyos testi sértés esetén!

Remélem érthetően írtam le. Tehát a rendőr valóban akkor tud eljárást indítani (ha vér folyik), kis pofozkodás esetén, magánváddal a sértettnek kell megtenni a feljelentést a bíróságon, vagy a rendőrségen.


A zaklatás az zaklatás, a fenyegetéssel nem kell összemosni. Szerintem nincs ezzel gond.

2012. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megértettem,hogy mit jelent,ha azt mondják 'csak ha vér folyik', de elég sok más olyan dolog van amit egyátalán nem értek a törvények között, illetve, hogy Magyarország miért ilyen 'korcs' ország. Köszönöm,hogy leírtad.
2012. júl. 18. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz, ha tudok válaszolok.

Szerintem nem Magyarország korcs, hanem az emberek, akik ezeket a bűntetteket elkövetik.

Az úgynevezett intellektuális bűncselekményeket (csalás, rablás) általában magyar követi el, míg az erőszakosokat a másik uniós állampolgárok.

Ezekért a tettekért, illetve bizonyos népcsoportok kialakult helyzetéért pedig a rendszer a felelős. Hiába, szerintem a mostani kommunista országoktól is volna mit tanulni. Meg kell nézni a nálunk most felnövő fiatal nemzedéket, mik lesznek ezekből? Már a nevelés sem a régi, hiszen jelentgetik fel a tanárokat, rendőröket, a saját házuk táján viszont nem sepregetnek.

Nekem még most is látszik, hogy ki van csípve a fülemből a porc, mivel nem énekeltem jól, anyukám is jól elvert ha valamit hibáztam. Normális ember lett belőlem, büntetlen előélettel, és üldözhetem a bűnt...

2012. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!