Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cs. B. erőszak - Mégis,...

Cs. B. erőszak - Mégis, hogyan lehetnék én a hibás?!

Figyelt kérdés

Nem akartam kiírni kérdést, de már órák óta potyognak a könnyeim, nem bírom abbahagyni a sírást. De már nagyon égnek a szemeim, gondoltam hátha így sikerül ebből a helyzetből kikerülnöm.

Nagyon szomorú vagyok, mindenki ellenem van. Órák óta ezen gondolkozom, de nem bírom megérteni, hogy egyszerűen nekem sehol sincs hely ebben a világban? Hiába minden, úgy gondolom én helyesen cselekedtem (kisebb kivételekkel), nem tudok rájönni miért én vagyok a hibás.


Elmondom mi történt. Apám kiskorom óta ver (alkoholista), s bár már mostanában ritkábban, de sajnos már kikészültem, nem bírom elviselni, ha részegen veszekednek anyámmal, és törnek-zúznak, hangosan ordítoznak. Régen ilyenkor elájultam (gondolom hirtelen annyira felment a vérnyomásom), de néhány éve már ez elmarad és csak az idegesség marad és a harag, a düh. Emiatt a múltkor kihívtam apámra a rendőrséget (nem akartam olyat tenni, amit később megbánok). És ehhez kapcsolódik most a problémám.

Apám és anyám is folyton rám kiabálják a dolgot, persze eltúlozva, hogy "már a tv sem lehet egy kicsit hangosabb, mert te rögtön hívod a rendőröket!". Nem értem egyébként, évek óta mondom, hogy ha nem viselkednek normálisan akkor ki fogom őket hívni. Igazából sokkal előbb kellett volna, csak nem engedték... A múltkor is szóltam, hogy hívom őket és látták, ahogy elvettem a telefont.

Na de amiért ki vagyok borulva: Szerintme apám azt mondta az embereknek, hogy miattam kellett kihívni a rendőröket. ILLETVE A SZOMSZÉDOK IS AZT GONDOLJÁK, HOGY MIATTAM VOLTAK ITT A RENDŐRÖK.

Egyszerűen a hányinger kerülget! Már amikor a rendőrökkel beszéltem, akkor rohantak ki és mindenki ott állt, úgy tettek mintha egymással beszélgetnének, de persze majd ki esett a szemük, úgy bámultak. Később megkérdezték, hogy "XY (az én vagyok) miatt voltak itt a rendőrök?" És ma már olyat hallottam, hogy ha én mégegyszer ilyen hisztit csinálok, akkor ők maguk fogják kihívni a rendőröket rám!!! MÉGIS HOGY LEHET EZ, HÁT SENKINEK NINCS ITT ESZE??? MIÉRT RÁM? MILYEN INDOKKAL, MIÉRT?! Most is a sírás kerülget, ha csak rágondolok. Nem azért, nem tartok tőle, hiszen ha kijönnek én normálisan elbeszélgetek velük, ők is látni fogják, hogy nincs velem baj. Most is azt mondták a rendőrök, hogy nyugodtan hívjam őket máskor is. MOndjuk emiatt is rosszul érzem magam, hiszen ha vér nem folyik lényegében nem tehetnek semmit, én meg szégyellem, hogy iderángattam őket.

Ja egyébként úgy képzeljétek el, hogy a roh.adék szomszédok több, mint 10 éve hallgatják a veszekedéseket és egyszer nem jöttek át, hogy ne öljük már egymást, jól vagyunk-e vagy mi van, vagy egyszer nem hívták ki a rendőröket! Pedig nem egyszer volt olyan télen is, hogy sírva rohantam ki pizsamában az utcára és ott sírtam kislányként.

A múltkor pedig, azt sose felejtem el, apám egy sörös üveget vert szét a fejemen! Előzőleg kergetett vele, vagyis úgy jött felém én akkor bezárkóztam a fürdőszobába. Komolyan azt hittem meg fogok halni, nagyon féltem. Sajnos semmi nem volt ott, amivel megvédhettem volna magam, fogkefével és a papucsommal próbáltam leverni az egyik csempét, hogy majd letörök belőle és azzal megvágom és kiszaladok a házból. Persze nem sikerült, így kinyitottam az ablakot és torkom szakadtából ordítottam hosszú percekig, amíg apám szét nem verte rajtam az üveget. MILYEN EMBEREK EZEK, HOGY AKKOR NEM VOLTAK KÉPESEK SEGÍTENI VAGY KIHÍVNI A RENDŐRÖKET?! Nem vagyok az a segítségkérés fajta, pláne nem olyanoktól, akik utálnak. De mivel tényleg azt hittem azok az utolsó perceim a falat kaparva ordítottam ki az ablakon (kimászni nem tudtam mert magasan van), mindent amit bírtam, segítség, kérem, könyörgök valaki segítsen, segítsenek, segítség, illetve közben a szokásos hagyj békén, menj innen stb. Senki ne merje mondani, hogy nem hallotta mert odakint beszélgettek NEVETTEK az emberek én pedig tényleg úgy ordítottam, hogy már fájt!

Ezt sem bírom feldolgozni, hogy itt van a rengeteg ember és senkiben nincs annyi, hogy ha rendőrt nem is hív legalább becsengessen, hogy mi folyik nálunk, miért a nagy zaj. Most meg ők hívnak rám rendőrt? Hát mi közük ehhez? A múltkor mikor ÉN kihívtam a rendőrt akkor sem szólt hozzájuk senki, csak velem és a szüleimmel beszéltek. Ráadásul most azt hiszik miattam kellett kihívni a rendőröket, mert szegény szüleimet terrorizálom és fogyatékos vagyok, mert mindig ordítozom.

Komolyan, hogy történhetett ez meg? Miért engem hibáztatnak? Nem szokott érdekleni az ilyesmi, de már napok óta zavar és ma délelőtt óta sírok miatta. Néha elmúlik, olyankor ürességet érzek semmi mást és arra gondolok kivetném magam az ablakon, mert nem bírom ezt felfogni.


Bocs, hogy sok lett de szerintetek mit csináljak? Már nagykorú vagyok, de sajnos sehogy sem tudok innen elmenni, így nem is ilyen segítségre vagyok kíváncsi. Hanem, hogy miként kezeljem ezt a szomszédokkal?

Nem vagyunk olyan viszonyban, hogy beszéljünk ráadásul ezek után legszívesebben szemen köpném őket, hozzájuk nem fogok szólni!

Nincsenek barátaim, vagyis van néhány ember akivel leginkább neten beszélgetek, de nekik nem fogok erről beszélni (már próbáltam régi barátokkal, de mindenkinek túl sok volt ami velem történik és utána már egyre kevesebbet beszéltünk, mert kényelmetlenül érezték magukat, nem tudták mit mondjanak és pedig szégyenkeztem stb.) Mire gondoljak, hogy kibírjam ezt? Hogy lehetnek ennyire szemét rohad.ékok az emberek? Szerintetek mit rontottam el?



2012. máj. 19. 17:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Írd le nekik a sztorit és csúsztasd be az ajtó résén, kiemelve, hogy ha úgy hallják, hogy segítségre van szükséged, legyenek kedvesek kihívni ők maguk a rendőröket.
2012. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ez max úgy eshet meg, ha eleve egy balhés környéken laksz, ahol ez megszokott és hülyék az emberek. Hány éves vagy? ha nagykorú költözz el, valahol csak kihúzhatod addig amíg nem találsz munkát amiből egy szobát bérelhetsz magadnak.. Ha gyerek vagy akkor meg irány a gyermekvédelmisek..
2012. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sajnálom a történteket.

Igenis el kell költöznöd otthonról. Keress munkát valahol, másik városban, és lakj munkásszállón, vagy bérelj másokkal együtt lakást, vagy csak egy szobát. Ha valóban akarsz, eltudsz menni otthonról.

Sajnos nem látok más megoldást.

A szomszédokkal ne foglalkozz, felesleges.

2012. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb bánt csináltass látleletet,feljelentést tegyél.nekem is betörte a fejem apám egyszer mert vihogtam tesómmal.
2012. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Írod, hogy nagykorú vagy. Miért nem költözöl el? Miért kell elviselned apád durvaságait? Dolgozol? Van valami bevételed? Ha nincs, és ők tartanak el, akkor meg tűrj. Mást nem tudsz tenni.
2012. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Engem se a szomszédok érdekelnének,hanem hogy gyorsan el tudjak menni otthonról,mert ez káosz.Gondolom nem akarsz így éveken keresztül élni.
2012. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy meg sem lepődöm az emberek sekélyességén. :( Tényleg ez van mindenhol. Tudják ők jól, hogy apád vedel és mindennap megy az üvöltözés. Ez már nem újdonság, erről már nincs mit pletykálni. Így jött ez a sztori rólad, gondolom hatalmas örömmel csámcsogták az új pletykát, hogy nyilván mivel ilyenek a szüleid, nyilván te sem vagy másféle, most te vagy a középpontban.

Az ilyen pletykás ostoba emberek ilyen friss híreknél még az előzményt is képesek elferdíteni. Hovatovább olyanokat kihoznak a sztoriból, hogy eszméletlen. Ahogy írod is, már te vagy a fogyatékos, a végén még azt is összerakják az ökrök, hogy miattad iszik apád. Á... összeszorul az öklöm nekem is... :( Undorítóak az emberek, mind!

Sajnos tudom, falun nőttem fel, de kisebb városokban is ugyanez a szitu.

Nem tudnál kollégista lenni, hogy kiszabadulj onnan? Nézd, az tartsa benned az erőt, hogy amint lesz lehetőséged, elmész onnan, jó messzire is vissza sem nézel. Nem áltatlak, nehéz lesz, de sikerülni fog! Nem te vagy az egyetlen sajnos, aki ilyeneket átélt. Magam is hasonló helyzetben voltam, nekem az anyám ivott, apám meg verte és üvöltött vele. Alig vártam, hogy elhúzzak onnét. Sikerült. Neked is sikerülni fog!

2012. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó ezt senkinek sem kell eltűrnie. Egy szülő dolga hogy szeresse és óvja a gyerekét, nem az hogy verje. Kérdező te nem rontottál el semmit, erről az egészről a szüleid tehetnek. Menj el otthonról, keress valami munkát és egy olcsóbb albérletett. Először nem lesz könnyű de megvan a lehetőséged, hogy változtass, csak légy erős.
2012. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem balhés környék, lényegében csak mi vagyunk azok. Mármint apám... A többi családnál néha van egy-egy hangos szó, de amúgy azt is ritkán hallok. És ott voltak kint nők, férfiak nem hiszem el, hogy senki sajnált. Nem mintha sajnáltatni akarnám magam, de értitek, hát senkit nem zavart?


Nem bírok elköltözni, se pénzem se végzettségem, se segítségem semmim. Azért vagyok még itt, mert próbálom jobban megtanulni az idegen nyelveket és kicsit összeszedni magam lelkiekben aztán kimegyek külföldre. Egyelőre csak takarítani, mosogatni, vagy ilyesmit csinálni.


17:50 Pár éve már nem hagyom magam, próbálok visszaütni vagy elszaladni így nincsenek olyan sérüléseim, amiről látleletet lehetne venni. Egy-egy pofonnal vagy ilyesmivel pedig meg is mondták, hogy hiába megyek, mert nem tudom bizonyítani, hogy nem arcon csaptam magam valamivel, hanem valóban apám ütött meg.

Az üveggel szerencsére nem talált el annyira, eléggé fájt, de szerencsére nem lett komoly bajom.


De nem erre vagyok kíváncsi, mert tudom mik a lehetőségeim. A SZOMSZÉDOKKAL MIT KEZDJEK??? Ne foglalkozzak a dologgal és kész? Hagyjam, hogy ha akarják kihívják a rendőrt (akit át fogok irányítani hozzájuk, hogy velük beszélgessen el). Mondjuk nehezen tudom elképzelni, hogy kihívnák. Eddig sem tették.

2012. máj. 19. 17:57
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZAITOKAT!
2012. máj. 19. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!