Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tudok valakit feljelent...

Hogyan tudok valakit feljelenteni?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és a Jófogás.hu-n vettem egy tabletet. De az eladó nem írta oda hogy bármi működési, vagy külső hibája lenne, pedig e-mailben meg is kérdeztem tőle. Amint megkaptam, észrevettem hogy a képernyő meg van karcolva és meg van kicsit nyomódva. A készülék alapjába lassú és a WIFI is gyenge. A vásárlást követő 2-3 napon már be se tudtam kapcsolni.

Feljelentsem ezért? Ha igen, akkor hogyan?



2012. júl. 25. 10:21
 1/5 anonim válasza:
100%
Én a helyedben a szüleimhez fordulnék segítségért és nem a netet buherálnám, hátha lesz belőle valami. De ez amúgy nem rendörségi ügy. Fogyasztóvédelem....de akkor sem egy 12 éves gyerkőc számára való procedúra egy ilyenbe belemenni.
2012. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már anyukám tud róla. Azt gondolom hogy fel kéne jelenteni, mert miután megkaptam, az az ember akitől vettem nem volt elérhető.És már megkérdeztem az oldalt ahol vettem, és azt írták h jelentsem fel
2012. júl. 26. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És tudod bizonyítani hogy nem nálad sérült?Pl amikor kivetted a dobozból lehet elejtetted.Ő úgy is azt fogja mondani minden rendben volt vele amikor feladta.Nekem is volt egy ilyen esetem csak egy 45.000ft telóval.Szóval sztem felejtős de te tudod.
2012. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

persze a Jófogás ezt írja,és itt ki is szálltak az ügyből.

Postázáskor is megsérülhetett.

2012. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amikor terméket rendeltek érdemes lekamerázni a kicsomagolását az adott terméknek. Ezzel bizonyítjátok, hogy a termék rossz állapotban érkezett, a feladó perelhető, de érdemes a bíróságon, ha polgári perről van szó(szabálysértés), vagy az ügyészségen, ha bűncselekményért/csalásért pereltek, mert a rendőrség ritkán hajlandó fogadni a feljelentéseket. A járőrök arra például jók, ha valaki hangoskodik, rájuk szólnak, és számomra annak is nagy az értéke. A nyugalom érték és biztosítása nem gondolom, hogy lenézendő tevékenység.
2020. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!