Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha önvédelmi célra szeretnék...

Ha önvédelmi célra szeretnék magamnál tartani fegyvert ahhoz nem kell fegyvertartási és fegyverviselési engedély és fegyvervizsga?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 14:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Elég sok hülyeséget leírtak itt de igaz nem pontos a kérdés hogy mit is szeretnél .

Na most a helyzet a következő :

Gáz-riasztó fegyvert engedély nélkül tarthatsz a lakásban vagy magán területen . Ha az utcán szeretnéd viselni akkor engedély kell hozzá ( de vizsgáznod nem kell )


A gumilövedékes fegyvert szintén engedély nélkül tarthatsz de erre nem lehet kérni viselési engedélyt .


Éles lőfegyver kicsit bonyolultabb de lehet szerezni .

A legegyszerűbb hogy "vadászatra szeretnéd használni "

Tehát itt le kell vizsgáznod vadászata és utána vizsgázhatsz fegyver tartáshoz . Ebben az esetben csak golyós puskád lehet .


Éles pisztoly már ettől is nehezebb szerezni . Ezt csak akkor kaphatsz rá engedélyt ha valós életveszélyes fenyegetés áll fent . Itt szintén le kell vizsgáznod fegyver tartáshoz és viseléshez . ( Ezt nehéz szerezni és ha jól tudom akkor csak pár száz embernek van ilyen )


Esetleg van még egy lehetőség hogy éles pisztolyt szerezz az pedig az ha elmész rendőrnek vagy határőrnek . A katonaságot pontosan nem tudom de nem hiszem .

2012. aug. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sokfelet irnak, de ez koszonheto a jogszabalyok valtozasainak is.


Regebben a gaz-riaszto pisztolyra is kellett vasarlasi es tartasi engedly, meg fegyvervizsga. En 2004-ben vettem egyet es akkor meg majdnem olyan komolyan vettek mint az eles fegyveret. A rendorsegen komoly kerdeseket tettek fel, hogy miert kell, megneztek, hogy hol es hogyan fogom tartani, stb...

Ugyebben az idoben a flobert fegyvert lehetett engedely nelkul venni.


Par evvel kesobb megforditottak a dolgokat, es a gaz-riaszto fegyvert lehetett engedely nelkul megvenni, es floberthez kellett engedely, ha jol tudom.


Jelenleg is engedely nelkul lehet venni es otthon tartani gaz-riaszto fegyvert, viszont a viselesehez kell engedely, ami nem draga, kb. 2000 Ft, viszont ehhez le kell muszakiztatni a fegyvert, ami kb. 16000 FT (ezek az arak talan mar valtoztak). Uj, uzletbol vasarolt fegyvernel talan a muszaki vizsga elkerulheto.


Eles lofegyvert sport es vadaszati celra lehet vasarolni. Ehhez kell fegyvervizsga, sportegyesuleti, vagy vadasz egyesuleti tagsag, es meg kell felelni az erkolcsi, pszichologiai es fegyvertartasi felteteleknek. kialakitani fegyvertarolo helyet otthon, kulon kell tarolni a fegyvert es a loszert, stb... Kozteruleten csak szallitani lehet, az erre vonatkozo szabalyok betartasaval.

Ha nem a rendeltetesenek megfeleloen hasznalod vagy tartod akkor komoly bunti jar erte.

2012. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
a teve utcában gumilövedégkes fegyverre ha azt mondod hogy önvédelmi célból akarod tartani 2500 forintért csináltathat engedélyt az illető
2012. szept. 27. 12:26
 14/20 anonim válasza:
10%
ha bemész a csendőrségre 20000Ftért kapsz engedélyt 90 mm-es einhornra ha azt elbirod azzal egy t-rexel szemben is megvédheted magadat
2013. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
28%

Azért ez a "csak be kell menni a rendőrségre, és simán megadják" - nem igaz. (Gáz-riasztó fegyver viselése).


Először is le kell kérni az adatnyilvántartóból egy lapot, mely szerint nincs kizáró eljárás alatt, büntetve stb. Utána ismét rendőrség, onnan a területi képviselete az alkalmassági vizsgálatnak. Ott a vizeletvételtől (drogteszt) egészen a logikai vizsgálatokig, szemészetig - mindenféle vizsgálatot elvégeznek. Ezután lehet menni, és igényelni a kis plasztikkártyát a viseléshez.


Én ezeket végigjártam, nem találomra írtam be.

2013. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi vizsgálat. Régen lehet, hogy volt, jelenleg most a gáz-riasztó fegyver viselését csak pár ezer Ft és egy kis(nagy) bürokrácia oltalmazza.
2013. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
csendőrségre??? olyan még van?
2014. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
82%

kell engedély. De éles lőfegyvert nem kaphatsz csak úgy :)


- fegyveres szerv hivatásos állományú tagja,

- bíró,

- ügyész,

- ügyészségi nyomozó,

- országgyűlési képviselő,

- a kormány tagja,

- államtitkár,

- helyettes államtitkár,

- minisztériumi főosztályvezető,

- polgármester,

- főpolgármester,

- aki bizonyítja, hogy tevékenysége miatt élete, testi épsége fokozott védelmet igényel.


De épp egy bicska lehet nálad :)

2015. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
54%
de a legegyszerűbb BÁRMILYEN FEGYVERRE egy CIA igazolvány :)
2015. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
bicska is csak akkor lehet nálad ha a pengéje rövidebb mint 8 cm
2018. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!