Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fegyvertartási engedélyt...

Fegyvertartási engedélyt szeretnék mit kell tennem hogy megkapjam a fegyvertartási engedélyt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Az amerikai állampolgárságod már megvan?
2010. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
elég ha belépsz egy lövészklubba, ott még akkor is megkapod, ha pszichopata vagy...
2010. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb volt egy hasonló kérdés, beírtam a googleba, hogy fegyvertartási engedély és az első három találat rögtön hivatalos leírás. Sok szeretettel ajánlom azt, tényleg hitelesek.
2010. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A lövész klub tagokét most szigorítják.
2010. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most modósitoták a szabályokat, 3 évig egy lövész klub tagja kell hogy légy mielött fegyvert kaphatnál.
2010. márc. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1: Végy egy szlovák állampolgárságot (osztrák is megteszi).

2: Ott szerezd meg az engedélyt

3: Magyarországnak el kell fogadnia az EU-s fegyvertartásikat.

4: Ennek ellenére nem fogadják el sehol itthon, hiába lennének kötelesek, úgyhogy, ha hazahozod a fegyvert, már mehetsz is a dutyiba.

2010. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy a bűnözőknek, akik a törvényen kívül helyezkednek el, lehet fegyverük, mivel nekik mindegy mi a törvény. Neked Mo.-n nem lehet, hogy megvédd magad és a családod. Látszik is az eredmény: minden héten megy a mészárlás, csak azokból nem csinál a média ügyet, mert az "politikailag nem lenne korrekt" szerintük. Az átlag ember pedig sajnos úgy működik, hogy amit az RTL Klubon nem mutatnak, az nincs is. Így csak azt fújják fel, ha cigány az áldozat. Most épp az az érdek, hogy biztonságban érezd magad, hogy azt érezd minden rendben van, illetve, hogy csak a rasszista magyarok és a fasiszták csinálják a feszültséget, csak tőlük félj, meg a terroristáktól, a bűnözőktől ne, ugyanis azok nincsenek, hiszen nagy a közbiztonság. Persze lehet azt hinni, hogy velünk úgysem történik meg, hogy pl. betörnek hozzánk és mellesleg miért ne agyon is vernek, de legtöbbször az áldozatok is ugyanezt hitték. Mint amikor azt képzeljük "á, úgysem leszünk rákosak...", aztán mégis.


Amúgy nagy kedvencem amikor felhozzák érvként, hogy nézd meg az USA-t, ott lehet fegyvered: és mennyi az erőszak meg az iskolai lövöldözés! "Hát ezt akarod itt is?!" (Na igen, máris büszke vagyok, hogy magyar lehetek...)


Ez egy orbitális aljas csúsztatás, ugyanis számos európai (értsd: kulturált, felnőtt) társadalomban, országban is lehet ugyanúgy fegyvered (nem csak három év lövész klub tagság után:)...), valahogy mégsem halljuk a híreket, hogy Svájcban megint micsoda lövöldözés történt.


Az igazság az, hogy az "elitünk" fél tőlünk, mivel nem vagyunk olyan szinten "tartva", mint pl. az amerikaiak, vagy a svájciak, így ennek a társadalomnak a felfegyverezettsége komoly kockázat lenne a politikai elitünkre nézve. Így inkább odadobnak minket a bűnözőknek. Járulékos veszteség, cserébe azt csinálnak amit akarnak.

2010. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, szerintem ennél azért egyszerűbb a helyzet. Egyszerűen arról van szó, hogy az átlagmagyar betegesen retteg a lőfegyverektől, most ezt lovagolták meg a pécsi eset kapcsán a törvényhozóink, hogy most egy csudijót tesznek a közbiztonságért. Mert ugye mennyire egyszerűbb és könnyebb a törvénytisztelő fegyvertartókat helyretenni (értsd: keményen megszopatni), mint esetleg fellépni az ILLEGÁLIS fegyverek ellen.


És megint a törvénytisztelő átlagember látja a kárát, a bűnözők meg vígan szerezhetnek illegális lőfegyvereket, mert ez az egész hercehurca őket érinti a legkevésbé. Sőt most talán még egyszerűbb is lehet lopott fegyver szerezni, csak ki kell rámolni egy lövészklub raktárát. Ugye, hogy mennyivel egyszerűbb elvinni egyszerre az összeset, mint esetleg a fegyvertartóhoz betörni, és talán elvinni 3-4 fegyvert, néhány doboz lőszerrel?

2010. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, lehet. Ez nem jutott eszembe, én csak azt írtam le, ahogy én látom, ahogy eddig nekem átjött, amilyen érzéseket eddig keltett bennem ez az egész:) Örülök, hogy más szemszögből is megvilágítottad a kérdést.
2010. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerelj fel rendőrnek, pénzügyőrnek, bv-snek, vagy katonának!
2010. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!