Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt ma 1 balesetem ami...

Volt ma 1 balesetem ami szerintem 50-50% de a rendőr végig csak engem okolt, és fenyegetett, hogy feljelent, szerintem a másik ismerőse lehetett?

Figyelt kérdés
A másik fél gyanúsan nyugodt volt végig..., ő hívta ki a rendőrt, és hozzá nem is szóltak semmit, nem is helyszíneltek csak végig mondták, hogy ismerjem el meg írjam alá a csekket, szerintem ismerősök voltak. Semmi papírt nem kaptam, betétlap sem volt senkinél (csak a bírságos csekket kaptam)
2012. aug. 15. 19:16
1 2
 1/15 tomala ***** válasza:

Írd le a szituációt, abból talán kiderül, hogy tényleg részrehajlás volt, vagy igazából csak ennyire evidens, hogy te hibáztál.


Pl. ha hátulról belementél valakibe, akkor biztos, hogy téged marasztalnak. Tök mindegy, mit csinált előtted a másik, nem nagyon vizsgálják az esetet, helyszínelni sem szoktak.

2012. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
lakott területen kívül nem belátható kanyarban biciklist kerültem ki 70-nel épp csak a kerékkel érintettem a záró vonalat. A másik jött szemből mint állat, gondolom neki is az az ív kellett volna, de besatuzott, elvesztette az uralmát a kocsi felett és nekem vágódott. A rendőrt nem érdekelte sem a kb 30 méteres féknyoma, meg hogy a nyom átjön az én sávomba, de mondom nem is beszélt vele, csak végig nekem bizonygatta, hogy ismerjem el. (bezzeg most nem hangzott el az sem, hogy nem az út és a látási viszonyoknak megfelelően hajtott)
2012. aug. 15. 19:33
 3/15 A kérdező kommentje:
ja de főleg én miért nem kaptam semmi papírt?
2012. aug. 15. 19:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg az ismerőse.Így működik ez a dolog a korrupt rendőröknél sajnos
2012. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt egyszerűbb bizonyítani, hogy te voltál rossz helyen a bringás kikerülése miatt. És mivel ez inkább ok egy balesetre, így inkább téged fognak hibásnak kihozni. Ettől függetlenül Baleseti bejelentőt kellett volna csinálni, mivel az kell a biztosítóhoz is. Nekem legalábbis amikor rendőrös balesetem volt (másik fél cserbenhagyott, akkor még ismeretlen volt), akkor a rendőrrel írtunk ilyet.
2012. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tomala ***** válasza:

A rendőrség általában azt bünteti, akinek a szabálytalan cselekménye leginkább okozati összefüggésben van a balesettel.

Ez jelen esetben te vagy, mert a visszapillantóval átlógtál a szembejövő sávba - ebből alakult ki a baleset. Részletkérdés, hogy egy rutinos sofőr ettől nem rémül halálra.

Valószínűleg más rendőr is így döntött volna. Ettől még nem biztos, hogy tényleg ez a helyes döntés, de a gyakorlat ez.


Ha nem kaptál semmilyen papírt, az nem jó, de a jegyzőkönyvet szerintem postán is küldhetik majd. A rendőrség határozatban fogja megállapítani a felelősségedet. Ez ellen általában van helye fellebbezésnek (ha nincs, akkor bíróságra viheted), de ezzel a lehetőséggel csak akkor érdemes élni, ha valami tuti ütőkártya van a kezedben. Már csak azért is, mert a fellebbezés illetékköteles.

2012. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első!

Akkor is ha a másik beletolatott? :D

2012. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tomala ***** válasza:

CactusLoCus!


Ezen már én is gondolkoztam :DD

De valószínűleg a féknyom elárulna.

2012. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A baleset azért alakult ki, mert kanyar előtt nem lehet megkezdeni az előzést, ha nem látod azt be. Nyilván nem láttad be a kanyart, azért kellett a kerékpárost úgy előznöd, hogy behúzódj a felezővonalhoz.

A baleset kialakulásáért te vagy a felelős!

(Egy pártatlan rendőr.)

2012. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát oké, csak kicsit bosszantó volt, hogy baleseti helyszínlelő jött ki, de még 1 féknyomot sem mért, pedig volt vagy 30-40méter ami az ütközés pillanatában már az én sávomba volt... na mind1 ez van
2012. aug. 18. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!