Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Balesetet okoztam. Megcsúszott...

Balesetet okoztam. Megcsúszott az autóm a jeges úton,40-50km/h -val mentem egy másik autó mögött, tehát tanúk is vannak, adatok leírva a rendőr által. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

folyt.: Az autóm bal kereke hátrajött az ajtóig, le van amortizálva a sofőrajtóig minden az autón. A tető és az alváz is sérülést szenvedett, légzsákok kinyíltak ,a másik autóban is keletkezett kár, a sofőr német volt. Baleseti bejelentő egyikünknél sem volt,rendőri intézkedés volt, jegyzőkönyv megvolt,fényképek készültek.

Hogyan kell tovább lépni innen? A Posta biztosítónál vagyok,csak kötelezőm van,minden papírom megvan,érvényes .


2010. dec. 15. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha Te voltál a károkozó és csak köteleződ van, akkor cumi. A saját károdat - casco híján - te viseled. A saját biztosítódhoz elvileg be kell jelentened, hogy kárt okoztál és a károsult a te köteleződre fogja a kárát rendeztetni, de ha nem teszed, akkor ő úgyis ott jelentkezik és a biztosítód nyilatkoztatni fog. És számíthatsz a rendőrség részéről is némi elmarasztalásra.
2010. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni,az autó még hiteles 1 évig,akkor a hitelintézethez is el kell mennem?

A rendőr azt tanácsolta,hogy nyugodtan jelentsem fel a közútkezelőt,mert nem volt takarítva,jeges volt az út..egy próbát biztos megér.

2010. dec. 15. 12:32
 3/11 A kérdező kommentje:
személyi sérülés nem történt.
2010. dec. 15. 12:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha Te mesz bele a masik kocsiba hatulrol, mindegy milyen az ut, Te vagy a hibas. Miert? Mert Neked mint vezetonek, be kell tartani a fektavolsagot, hogy barmi tortenik, meg tudj allni.
2010. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és valószínűleg a rendőrség is megbüntet ,de az lesz a legkisebb tétel az egész buliban.
2010. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jeges útonnem 50 km/h-val kell menni...Nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél.De zt a rendőrség dolga megállapítani.
2010. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jeges útonnem 50 km/h-val kell menni...Nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél.De ezt a rendőrség dolga megállapítani.
2010. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tavaly hasonló eset történt velem is, én is belementem egy kocsiba követési távolság nem tartása miatt, de szerencsére csak a lököst kellett cserélnem. A Te biztosítódnál fogja benyújtani a kárigényét a német fél, vagy képviselője (bár lehet, hogy rendőri intézkedés eseténa hatóság jár el ez ügyben is). Neked elvileg nincs bejelentési kötelezettséged, bár én annó szóltam a biztosítómnak. Semmiféle kártérítésre ne számíts, nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél, hibáztál. Ahogy annak idején én is. Viselni kell a következményeket sajnos. Tudom milyen szar, mert ilyenkor érzi az ember a casco hiányát. A leírtak alapján a kocsid jó eséllyel gazdasági totálkáros (a korát nem írtad). Ha annak minősítik, ki kell vonni a forgalomból.
2010. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a hitelintézetnek csak akkor kell szólnod, ha ki kell vonni a forgalomból a kocsit. De ettől a hiteledet még fizetned kell.
2010. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sni ***** válasza:

Két verzió van:

1. ha van cascód és meg tudod csináltatni, akkor be kell jelentened a hitelintézetnél, és engedélyt kell kérned, hogy a biztosító neked utalja ki a javítás összegét, ebben az esetben igazságügyi műszaki gépjármű szakértő ad egy igazolást a kocsiról, hogy 100%-ban meg lett javítva, ezután megkapod a pénzt!


2. nincs casco, már írta az előző hozzászóló, hogy saját zsebes történet, nem kell szólnod a banknak! Vagyis, a bank a gépkocsi tulajdonosa, lehet, hogy érdekelné, hogy a gépjármű avult lesz, de ez legyen az ő gondjuk, amit nem tudnak....:)

2013. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!