Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a behajtó kopogtat az...

Ha a behajtó kopogtat az ajtón és berendezést szeretne elvinni, viszont nem nekem hanem a lakótársamnak van tartozása, akkor az én berendézeimet is elvihetik?!

Figyelt kérdés
Mennyi idő után jelenhet meg a behajtó?! Illetve, az én tulajdonomra is kezet emelhet emiatt a behajtó, ha a lakótársam a rokonom?!

2012. aug. 16. 19:36
 1/6 anonim válasza:
na erre én is kiváncsi vagyok nálunk ugyan ez :(
2012. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hisz nem családtag semmi közöd nincs hozzá, de ha mindenre ráfogja hogy a tied az gyanus lesz és lehet igazolnod kell mi az ami tényleg a tied
2012. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tomala ***** válasza:
100%

Nem. A független bírósági végrehajtó azért nem ész nélkül pakolja ki a lakást.

Először is: Azt viszi, ami az adós tulajdona, vagy házastárssal közös vagyonba tartozik.

Viszont nem érdemes mindent neked ajándékoznia, mert az fedezetelvonó szerződés lesz, és akkor ugyanúgy elviheti. Hogy melyik berendezés kié, arra rá fog kérdezni. Azt hazudni sem érdemes, hogy a tiéd, mert az már bűncselekmény.


Fontos tudni azonban, hogy az adós munkaeszközeit nem viheti el, például egy taxis autóját nem lehet lefoglalni. Egyrészt, mert ezzel veszélyeztetnénk a megélhetését, másrészt, mert ettől még kevésbé lesz fizetőképes a további adósságokra nézve.

Szintén nem viheti el az összes ruhát, meg a kaját.

2012. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazolnod kell,hogy mi a tiéd! Ha nem tudod,akkor azt is lefoglalhatja! Elvinni csak akkor visznek el valamit,ha a végrehajtásig nem rendezi a számlát.
2012. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha szüleimmel élek együtt, és tartozásom van..akkor is vihetnek?
2012. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsődlegesen azt viszik, ami biztosan az adósé. Ha ilyen nincs, akkor az ott található dolgokat közösnek tekintik (hozzátartozók esetén) és árverezik. Csak az adós részét lehet árverezni, de azt a másik fél megválthatja, vagy kérheti az egész árverezését (így pénzben kaphatja meg részét).


Ptk. 578/G.§ (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.

(2) Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak és a bejegyzett élettársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.



Vannak végrehajtás alól mentes vagyontárgyak, amiket az adós kérésére se vihetőek el. Vht 89.§-tól.

[link]

2012. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!