Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtilthatom-e egy behajtó...

Megtilthatom-e egy behajtó cégnek, hogy levelet írjon nekem a továbbiakban, vagy felkeressen személyesen. Be kell-e tartania a tiltást?

Figyelt kérdés
4 éve a matávnál felmondtam a telefon előfizetési szerződést, mert a helyi szolgáltató fele áras volt. Egy év múlva kaptam még egy 22.000 forintos számlát. Megtagadtam a kifizetést. Erre föl a saját behajtójának adta, a credit-expressznek a behajtást. Náluk is megtagadtam a kifizetést, hivatkozva, hogy a tartozást nem ismerem el. Ez a behajtó ill. a matáv (nem tudom melyik) eladta a követelést egy másik behajtónak, EDF vagy hasonló nevűnek. Ott kezdődött minden elölről. Nekik is megmondtam, hogy a tartozást nem ismerem el és ne is írjanak több megkeresést. Megtiltom a további megkeresést. Ha ennek ellenére levelet írnak vagy megkeresnek, az zaklatásnak számít. Mit tehetek, ha felkeresnek? Kutyám van és gázpisztolyom és csúzlim és eléjük tudnék kerülni a kertek alatt, adott esetben, ha távoznának a lakásomtól. Nekem az agyamra mennek ezek a levelek.
2011. dec. 12. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg. És ha nem tartja be az zaklatásnak minősül.
2011. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 asmosys ***** válasza:

Nem tilthatod meg. Kicsit még húzod az időt és bírósági végrehajtó fog érkezni.

Az pedig bemehet foglalni akkor is ha nincs otthon senki.

Talán meg kellene gondolni, kivel kötsz szerződést. Lehetőleg időben.

Azt pedig befizetni.

Kutya gázpisztoly pedig külön jó ötlet. Már ha unod a szabadságod. :))

2011. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Levélírást nem tilthatod meg. Más kommunikációnál sem hiszem, hogy a te tiltásod önmagában elég ahhoz , hogy onnan kezdve minden próbálkozásuk automatikusan zaklatás legyen.


Ha ennyi év után sem terelik jogi útra a dolgot, akkor nem valószínű, hogy bármi is lesz. Ha teljesen biztos vagy benne, hogy alaptalan a követelés, akkor te írj nekik, ahol kijelented, hogy a tartozást nem ismered el, ha ragaszkodnak hozzá, akkor tereljék jogi útra.

2011. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szép is lenne, akkor mindenki, aki tartozik valakinek, ezt csinálná. :D

Ha nem ismered el a fizetési kötelezettséget, akkor vedd fel a kapcsolatot a hitelezővel (Matáv jogutódja), és beszéld meg velük.

Ellenkező esetben ne csodálkozz, ha egyszer csak már állami kényszerítő erővel rendelkező szerv (értsd: bírósági végrehajtó) fog kopogtatni, akinek ha szintén nem reagálsz semmire, legközelebb már lehet, hogy a rendőrséggel jön...

A saját érdekedben azt tanácsolom, hogy ne dugd a homokba a fejed, hanem intézkedj az ügyedben!

Többek között azért is, mert a tartozás meg csak egyre nő... Nem lepődnék meg, ha az a 22.000,- Ft már a többszöröse lenne azóta.

2011. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jogi kérdezz-felelek. A Btk. leírja mi minősül zaklatásnak. Ha nem tetszik, azt ne rajtunk verd le.
2011. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, te beteg vagy...

Miért kérdezel, ha úgyis csak azt fogadod el, amit hallani akarsz, mindenki mást meg leszólsz?

A törvényeket meg nem mi hozzuk, sem az anyagiakat, sem az eljárásiakat.

De jogászként annyit mondhatok, hogy nem lesz ez ilyen egyszerű (vagyis, a te stílusodban: eccerű :P), mint ahogy te azt hiszed...

2011. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!