Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség milyen estetekben...

A rendőrség milyen estetekben tarthat bent valakin 72 órára? Meg lehet tudni, hogy az illető mit csinált? Lehet beszélni vele?

Figyelt kérdés
Sajnos most hívott fel egy rendőr, hogy az egyik ismerősöm megkért, hogy hívjanak fel, és hogy 72 órás őrizetbe vették, de nem mondhatja el, hogy mit csinált, és nem beszélhetünk. A 72 óra lejártáig tényleg nem tudhatok mg róla semmit??? Nagyon aggódom.

2012. aug. 26. 01:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azt is el kell mondania, hogy hol tartják őrizetben.
2012. aug. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapos a gyanú valamire, és fenn áll a szökés, a bizonyítékok megsemmisítésének, és a tanúk befolyásolásának a veszélye.
2012. aug. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
azt nem kérdeztem hogy hol vagy amilyen hülye vagyok, de álomból vertek fel azt sem tudtam hol vagyok, alig fogtam fel az egészet. gondolom senkit nem érdekel a picsogásom, de így még nem voltam kiborulva. a családját is fell kell hívniuk, vagy helyettük választott engem? azt kérdeztem, hogy beszélhetünk-e addig, azt mondták nem, és hogy nem mondhatja meg azt sem hogy mit csinált. annyit mondott h valami "butaságot".
2012. aug. 26. 02:21
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell felhívniuk, akit az illető mond nekik.

Próbáld meg kideríteni, hogy hol volt, akkor már azt is meg tudod állapítani, hogy melyik rendőrség az illetékes.

2012. aug. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Ilyent ***** válasza:
100%

Hétfőn már kint vigyorog de lehet hogy már ma.

Ritka amikor 3 napra bentartanak.

Elkülőnitve van.

Ügyvéd az bemehet hozzá.

2012. aug. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Aggódnod nem kell, mert ott baja nem lesz. Kap ételt, innivalót, elmehet wc-re stb.

Nagy probléma lehet, hogy 72 óráig nem találkozhatsz vele... Erre akkor kellett volna gondolnia, mikor a butaságot megcsinálta.

A 72 óra csak szabálysértési őrizet lehet. Szóval olyan szabálysértést csinált, aminél fenn áll a veszélye a szökésnek, illetve indokolt a benntartása, többszöri meghallgatása. Például menekült a rendőr elől, baleset után elhajtott, ilyenek...

Én mint rendőr ha valamelyik barátom őrizetbe kerülne, akkor nem aggódnék, hanem várnám a 73. órát, hogy odaadhassam a pofonomat, és közölném vele, hogy nekem nem ilyen barátokra, haverokra van szükségem.

2012. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Ilyent ***** válasza:
100%

Én mint rendőr

Még dicsekszik is vele.

Remélem a gyerek azért van bent mert nem tett vallomás.

2012. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%

Igen dicsekszem vele. Szerintem manapság nagy szó az, hogy sem nekem, sem a családtagjaimnak nincs titkolnivaló bűncselekménye, szabálysértése, illetve nálam a barátság ott kezdődik, hogy valaki tisztességtudó, nem bűnöző, mert az akkor engem is jellemezne.

Tudom valakinek ez nem számít... Nekem nincs szükségem bűnöző ismerősökre, feleségre, épp elég az, hogy a munkám róluk szól.

2012. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az a problémám, hogy nem találkozom vele 72 órán át, hanem az, hogy nem tudom mi történt vele. Nem tudom te milyen barát vagy, de én aggódom érte, és nem hiszem hogy el kéne ítélni őt amíg nem tudjuk, hogy mi történt.Eddig nem voltak ilyen ügyei, és nekem a barátság azt jelenti, hogy mindig kiállok mellette, nem pattanok le rögtön ha valami hülyeséget csinált. De ugye még azt sem tudom mit csinált, milyen körülmények között, de én már ne törődjek vele, jófej barát lehetsz te is.
2012. aug. 26. 14:14
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Jó fej vagyok, és a barátaim is. Képzeld el, hogy milyen érzés lenne nekem bolti lopásnál a barátommal szemben intézkednem. Na ezért vannak olyan barátaim, akik nem csinálnak hülyeséget. Ha valamelyik családtagom csinálna ilyet, akkor pedig egyből kirúgnának. Ez egy értékrend, kinek mekkora...
2012. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!