Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azt olvastam, hogy ha be...

Azt olvastam, hogy ha be akarok kerülni a Terrorelhárítókhoz akkor harcművészetet kell tanulnom. Melyik ajánljátok? A Zen Bu Kan Kempo-t vagy a Brazil Jiu Jitsu-t?

Figyelt kérdés
Még csak 18 éves vagyok, de komolyak a szándékaim. Mindenképp rendőr leszek, és utána terrorelhárító. Kérlek segítsetek. Melyiket csináljam? Zen Bu Kan Kempo vagy Brazil Jiu Jitsu?

2012. aug. 25. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem elég kiraknak fél napra a 8.kerbe.
2012. aug. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ilyent ***** válasza:

Még csak 18 éves vagyok

Erről lekéstél ha csak nem vagy lővész.

Olyanok kerülnek be akik már 8 éves koruktól valamilyen harcművészetet tanultak.

2012. aug. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Idén érettségizek, a rendőr suli 2 éves, és még 3 évet kell szolgátalban dolgoznom. Ha most nekiállnék, akkor az már 6 év. Kevés lenne? :S
2012. aug. 26. 06:48
 4/9 Ilyent ***** válasza:

Megprobálhatod.

De 18 évesen kezded el nem sok esélyt látok.

Legyen a példaképed Remy Bonjasky ő is 18 évesen kezte el.

2012. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy profi harcművész legyek. Be akarok kerülni majd a Terrorelhárítósokhoz, de oda kell egy harcművészet. Mire oda érek, hogy be adhatom a jelentkezésem addigra már 6-7 éve csinálnám a sportot. Ez elég ahhoz, hogy felvegyenek? Elég nekik a küzdősportban eltöltött 6-7 év?
2012. aug. 26. 08:30
 6/9 Ilyent ***** válasza:

Nem tudom hogy nekik mi elég A tesztet sem én fogom elbírálni. De az biztos hogy fizikai és szellemi felmérés lesz. És nem csak te leszel egyedül.

Itt is az állóképesség ami fontos és a helyzetfelismerés.

2012. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kempózok, és ajánlom is. Szerintem a legjobb magyarországon tanulható stílus. Elkésve nem vagy, ha van hozzá érzéked, nagyon gyorsan fejlődhetsz. Nekem van ismerősöm, aki 6 év kempózás után nulláról amatőr világbajnok lett, persze az edzők is sokat számítanak.


Én a kempót ajánlom, de nagyon.

2012. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy kötelező lenne, mivel a TEK nél tanítanak önvédelmet...

Én egy NATO különleges alakulatnál szolgálok, és nekünk sem volt kötelező a harcművészet, mert a kiképzésen oktattak kézi tusát, krav-magát, és kalit...

Biztos hogy a TEK nél sem magasabb az elvárás, maximum előnyt jelent, ha tanultál harcművészetet...

Amúgy magyarországon az egyetlen jó kempo, az a Nihon Kempo Jitsu, a zenbukan, gyakorlatilag semmit sem ér, a brazil jiu Jitsu, pedig alapok nélkül összetákolt lóf*sz...

2012. aug. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy előnyt jelent ha tanultál harcművészetet vagy küzdősportot. Egyébként az előttem szólóval értek egyet, hogy ott úgyis oktatnak. Majdnem egy év a kiképzés, az alatt elég sokmindent meg lehet tanulni. Egyébként: karate, krav-maga, judo, aikido ezeket okítják ott. Egyébként nem szeretném letörni a szarvaidat, de annyira nem izgalmas meló ám az, mint amilyennek reklámozzák! Van egy ismerős aki nyomozó volt előtte átvették oda és három hét múlva kérte, hogy helyezzék vissza mert unatkozik...
2013. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!