Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szabálysértési feljelentést...

Szabálysértési feljelentést kaptam egyik este M-kategóriás motorkerékpárral. A feljelentés oka világítás hiánya. Papirok rendben, vezetői engedéllyel rendelkezem. Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Azért lett feljelentés, mert azt mondták 18évet nem töltöttem be, ezért helyszínen nem tud megbüntetni.

Ismerős rendőrtől tudom, hogy valószínűleg 15.000 Ft lesz a büntetés, máshol olyat hallottam, hogy minimum 30.0000 Ft.

3 éve van meg a jogosítványom, és ez lesz az első incidensem a rend őreivel.



2012. aug. 22. 01:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Meg se büntethet a rendőr és fel sem jelenthet mert először is, a rendőrnek fel kell szólítani hogy a helyszínen javítsd meg a világítást mert egy égő bármikor kiéghet, és ez nem szabálysértés! ha nemtudod megjavítani akkor meg fel kell szólítson hagy toljad a segédmotort! Ezért aztán azt tudom neked mondani hogy ha mégis feljelent akkor élj panasszal és mond el hogy ezek nem jutottak akkor ott eszedbe és ezekre a rendőr nem hívta fel a figyelmed, mert ha ezekre felhívja a figyelmed akkor ennek megfelelően jártál volna el. (ha viszont a motor egész világítása hibás volt és sötétben te tudatosan így közlekedtél vele akkor jogos a bünti.)
2012. aug. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!