Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki facebookon nyíltan...

Ha valaki facebookon nyíltan leírja egy kommentben, hogy ő graffitizett össze valamit, azt fel lehet jelenteni a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Vagy nincs semmi értelme?

2012. aug. 29. 20:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mivel a facebookon nem eskü alatt vallasz, így az nem tekinthető terhelő vallomásnak. Ha a facebookra feltölt egy videót róla, az már más.
2012. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem pazarlom az időmet...:(
2012. aug. 29. 22:50
 13/24 anonim ***** válasza:
És ha egy gyilkos bevallja a Facebookon hogy megölt valakit akkor sem csinálnak ellene semmit?
2012. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

Azért a gyilkosság és a graffiti között van különbség. Pláne, hogy a gyilkosság az nem magánvádas dolog.


Csak azt mondja el nekem valaki, hogy miért ilyen tipikus magyar dolog ez a feljelentgetősdi.

2012. aug. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Miért ilyen tipikus magyar dolog ez a feljelentgetősdi?"

Például azért, mert az én és a szüleim pénzéből csinálták meg Kökin a metró végállomást, amit kis nyomorékok összegraffitiznek, és nekem kell minden nap bámulnom, plusz ha majd egyszer letakarítják, az is az én pénzemből lesz, és k*rvára zavar, hogy ezt a pénzt ilyenekre kell költeni, ahelyett, hogy pl új metrókat venne belőle a bkv, és nem lenne halálfélelmem, ha felszállok egyre. Meg egyébként is, ha már vannak törvények, akkor tök jó lenne, ha valaki be is tartaná őket...

2012. aug. 30. 09:06
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feljelentés. Csak tanúvallomás egy szabálysértési ügyben.

2 lehetőség létezik ha bemégy:

- Nincs ügy belőle, vagyis nem jelentették be a rendőrségen a rongálást. Ilyenkor sem te, sem a rendőr nem tehet feljelentést, megköszönik, és kész.

- Ha tettek bejelentést, akkor mint tanút meghallgatnak, itt elmondod, hogy XY a facebook oldalon leírta nekem, vagy publikusan, hogy ő tette. Ezt érdemes elmenteni, vagy kinyomtatni, és átadni részükre.

Ha a károkozás, és helyrehozás költsége nem haladja meg az 50eíFt-ot, akkor az illető csak 5-100eFt-ig terjedő bírságot kaphat. Ezt ledolgozhatja, de el is zárhatják miatta.

Egy rendőr.

2012. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mert amikor cigányok pisztollyal fotózkodnak a facebookon, és olyanokat kommeltelgetnek, hogy "kinyírom az összes g.ci magyart", azzal foglalkozik a rendőrség? Nincs is idejük a facebookot olvasgatni, ugyanis bűnüldözéssel vannak elfoglalva: azaz kint mérnek az utakon :))
2012. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Neked úgy látom felesleges magyaráznom a magánindítványos, és a hivatalból üldözendő bűncselekményeket.

A facebookon pózoló cigányokat fel kell jelenteni, addig nem indulhat eljárás.

2012. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Sziasztok!


Én foglalkozom graffitivel, és fel is vállalom fényképekkel (a Facebook - on, és magánemberként is) - igaz, csak törvényes keretek között űzöm, mert az illegalitás nem egyenlő a kreativitással, meg amúgy sem célszerű a tilosban járni.

A kérdés mindenképpen érdekes, pontosabban az, hogy ki tehet feljelentést. Csak a tulajdonos? Mert ha tényleg bárki, akkor szerintem egy fotóval be lehet menni a rendőrségre.

Aki partner lehet még a feljelentésben, az a Szeretem Budapestet Mozgalom, a honlapjukon több firkás - feljelentéses poszt is van. Lehet érdemes lenne náluk (is) kopogtatni egy fényképpel, szervezetként ők is megteszik talán a feljelentést.

Fotót nem tudnál valahova feltölteni a "műről"?

2012. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Itt van a kép:

[link]

2012. aug. 31. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!