Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdemes feljelenteni a netes...

Érdemes feljelenteni a netes csalókat?

Figyelt kérdés

Mivel álláskereső vegyok ezért gyakran találkozok kamu hirdetőkkel akik csak pénzt akarnak lehúzni másoktól. Kb 1000 Ft-ot kérek személyenként, ami ilyen-olyan költségekre kell nekik, de ez persze nem igaz. Engem nem vertek át, de szerintem sokan bedőlnek. Telefonszámot, meg bankszámlaszámot megadják, amire a pénzt kellene utalni.

Ha bemennék a rendőrségre és feljelenteném ezeket a patkányokat, annak lenne valami értelme?


2012. szept. 4. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre nincs mód amennyire én tudom. A nigériai csalók több milliárdos károkat is okoztak, és alig párat kaptak el közülük. Az MLM-es csalók még ennél is nagyobb összegekkel húzzák le az embereket, de mivel van termék (még ha csak álcából is), az MLM legális. A fogyasztói csoportokat mindenesetre legalább sikerült betiltani.

Annak volna értelme, hogy lenyomozd őket, fölkeresd, és péppé verd. Garantáltan nem mernének netközelbe se menni.

2012. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hat be kell bizonyitnai a csalas tenyet, ami eleg nehez es idoigenyes.
2012. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Veszteni nem vesztesz vele semmit, szóval nyugodtan. Rendszerint a GVH vagy a NAV szokta ezeket sz*rrá bírságolni.
2012. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!