Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bűntetés szabható ki?

Milyen bűntetés szabható ki?

Figyelt kérdés
10.000Ft eltulajdonításért? Nem rablásra, hanem lopásra gondolok...

2012. okt. 3. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Azt mondják, itt az illetékesek hogy nincs érték határ. a lopás az lopás

1-3 évig terjedő jobb esetben felfüggesztve

2012. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Még annyit, hogy az illető vissza eső, vagy különösen vissza eső, és csoportosan követte el, vagy sem.
2012. okt. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
attól függ van e minősítő körülmény, nem mindegy milyen körülmények közt hogyan loptad el
2012. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. okt. 3. 21:48
 5/12 tomala ***** válasza:
83%

Ne köszönd, mert egyik sem stimmel.


A lopás 10 000 Ft értékben, ha egyszeri alkalom, szabálysértés, és nem bűncselekmény.

Az eljárás során őrizetbe vehetnek 72 órára, de ez nem büntetés, hanem eljárasi cselekmény. A büntetés valószínűleg pénzbírság. Mondjuk 50-100 ezer. Plusz az eltulajdonított dolgot is elveszik, természetesen.

2012. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

A köszönöm előtte válaszok nem igazak, tomola félig meddig jól írta.

A 72 óra őrizet rendben van, de a kísérlet, és a helyszínen elfogás esetén lehetőség van helyszíni bírság kiszabására 5-50eFt-ig a rendőr dönt a helyszínen. Ez csak akkor lehetséges, ha elismeri a szabálysértést, ilyenkor a lopott tárgy visszakerül a tulajdonoshoz azonnal.

Abban az esetben ha nem ismeri el a lopás tényét, vitatja az összeget, nem írja alá a helyszíni bírságot, a megrongált lopott tárgyat nem tudja pénzben megtéríteni, akkor a rendőr a lopott tárgyat lefoglalja, és szabálysértési feljelentést tesz, helyszíni szemlét ír, helyszíni tanúmeghallgatást végez stb. A feljelentés esetén 5-150eFt-ig szabhatnak ki rá bírságot. Visszaesőként 225eFt-ig.

2012. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Az első vagyok.

Az igaz amit írtak de vedd alapul, hogy a kiszabott büntetést nem biztos, hogy ki tudja fizetni akkor 1000.- forintjával le kell ülnöd, ezért írtam.

Mára már nincs limit, egy tábla csokiért is ülhetsz ha elkapnak

2012. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Kb 2010 januártól van ez az új törvény ha nem hiszed nézd meg a BTK-t.


Azt üzenik hogy ébredjetek fel az őskorból, 2012-t írunk.

Egy embert egy kifliért és egy túró rúdiért leültettek.

2012. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond, hogy minél jobban meg akarod magyarázni a nem igazat, annál nagyobb hülyeségeket mondasz.


"Az első vagyok."

Ez az egyetlen igaz. :D


"Az igaz amit írtak de vedd alapul, hogy a kiszabott büntetést nem biztos, hogy ki tudja fizetni akkor 1000.- forintjával le kell ülnöd, ezért írtam."

Nem kell leülnie, először adók módjára fogják behajtani, és utána vagy közmunka, vagy elzárás.


"Mára már nincs limit, egy tábla csokiért is ülhetsz ha elkapnak"

De van limit, 50eFt a szabálysértési értékhatár. Alatta a rendőrség hoz ítéletet, amit törvényesen lehet, felette a rendőrség nyomoz, és a bíró hoz ítéletet.


"Kb 2010 januártól van ez az új törvény ha nem hiszed nézd meg a BTK-t."

Nem, ez 2012.04.15-től van, és 2012 évi 2. törvény a szabálysértési törvény.


"Azt üzenik hogy ébredjetek fel az őskorból, 2012-t írunk.

Egy embert egy kifliért és egy túró rúdiért leültettek."

Azt üzenik, hogy ne lopj, mert az másé, nem a tiéd!

2012. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

totál nem értetek hozzá csak itt okoskodtok ezzel az én azt hallottam meg állítoólag így van dumával,engem meg lepontoztok mert nem túl okoskodó csak szimplán igaz amit írok


50.000 forintig szabálysértés de ha van minősítő körülmény akkor bármilyen kis értékre követik el a lopást az már vétség és megrovástól 2évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik. visszaeső esetén a büntetési tétel a felével emelkedik

mik a minősítő körülmények? bünszövetség, üzletszerűség ,közveszély helyszínén,dolog elleni erőszakkal,megtévesztéssel vagy jogosult tudta és beleegyezése nélkül bemenve, a helyiséget közösen használó sérelmére elkövetve,hamis vagy lopott kulcs használatával,zsebtolvajlás útján....és amúgy ezeket fejből írtam

kocajogászok

2012. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!