Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen szabálysértési bűntetés...

Milyen szabálysértési bűntetés szabható ki a vasúti sínen való átkelésért?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy már volt valaki hasonló cipőben. Ma harmadmagammal az egyik vasútállomáson elkövettem azt a hibát, hogy két peron közötti síneken átmentem, a közelben nem volt vonat. Pechemre a túloldalon állt egy rendőr, aki azonnal megállított, igazoltatott és közölte, hogy feljelent.
2008. dec. 6. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb büntetés ami járhat érte az a halálbüntetés. Azt egyenlőre megúsztad. Szerintem nincs ilyen büntetési tétel, de ez nem jelenti azt, hogy ott kell átszaladgálni.
2008. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tíz-tizenötezer Ft. szabálysértési bírságra számíthatsz, ha feljelent. (szerintem nem jelent fel)
2008. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem kapott helyszíni bírságot, akkor MÁR feljelentette ott és azon nyomban.

A büntetési tétel a szabálysértési előadó szabad belátása szerint 10-60e Ft közötti összeg lehet. Annál többet nem fog kiszabni.

2008. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valaki linkelje már be (légyszi, légyszi!) a feljelentés alapját képező jogszabályt! Mert én nem találtam róla semmit!
2008. dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Úgy tudom 60 napon belül kell megérkeznie a határozatnak.

Ha megkapom, akkor felrakom a tartalmát az oldalra.


ui.: ezek szerint priuszos leszek...?? :-(

2008. dec. 7. 07:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabálysértés miatt nem leszel az, azt kifizeted és kész. Ha nem fizeted ki közmunkára kell menni vagy leülheted, de ettől nem leszel priuszos.
2008. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Hi..


Mivel megállított szerencséd van, mert ha nem teszi, és rendszám alapján jelent fel, akkor a hatályos jogszabályok alapján akár 300 000 Ft is lehet a büntetés közigazgatási bírságként (mint a gyorshajtásnál). Amúgy kiemelt szabálysértés, úgyhogy nincs szerencséd, nem 10 000 Ft lesz a büntetés.

2009. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

17:48-asnak!

Gyalogosnak nincs rendszáma!

2009. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bb1018 válasza:

Helló!


Érdekelne, mi lett a történet vége?! Engem tegnap büntettek meg pont emiatt.

2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!