Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a megszűnő munkahelyemen a...

Ha a megszűnő munkahelyemen a tulajdonos nem hajlandó kiadni a kilépő papírjaim, akkor tehetek ellene rendőrségi feljelentést a személyes adataimmal való visszaélést elkerülendő?

Figyelt kérdés
Mert hiszen akár céget is alapíthatnak, ott van minden. A felmondó levelemre nem reagálnak, aláírni azt, mi több, kiadni a papírjaim szinte csak egy álom. A Munkaügyi Bíróságon is jeleztem a dolgot természetesen, de hát ott is olyanok, mint a tököm... mintha Mongóliában akarnék lakást a nevemre iratni. Mindemellett azonban szerintetek van alapja a rendőrségi feljelentésnek a fentebb említett indokkal?
2009. szept. 23. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Munkaügyi Felügyelethez is fordulj, ne csak a Munkaügyi Bírósághoz! Egyébként a kilépő papírjaiddal, és azok adataival nem tudnak céget alapítani a nevedben, ne izgulj :)
2009. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jóó, most nem is csak a cégalapításról van szó, csinálhat azzal bármi mást is. De ha mást sem, akkor ok :-) És mit mondasz a rendőrségi feljelentésre? Annak lehet alapja? Igazából szeretnék minél több követ megmozgatni, hogy minél inkább üsse meg a bokáját az ember, mert hónapok óta nem tudok így kilépni és ez már nagyon gáz.
2009. szept. 23. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
APEH és Munkaügyi Felügyelet, ezeknek kell szólnod, ők a többit már elintézik. Sok sikert, ne hagyd magad! Ami jár, az jár! Teljesen igazad van, az én volt munkahelyemet is vizsgálják (lehet, hogy már el is kapták), ők is csaltak, én se hagytam magam. :-)
2009. szept. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tartozik a rendőrségre, ezért nem tudnak vele mit kezdeni. Ha a te tulajdonodat képző dokumentumokat felszólításra nem adják vissza, a jegyzőnél is tehetsz panaszt.
2009. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
APEH, Munkaügyi Felügyelsőég, Egészségbiztosítási Pénztár. Nagyjából ezeknek van keresnivalójuk a cégnél.
2009. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!