Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek tényleg megbünteth...

Szerintetek tényleg megbüntethet ennyire, a rendőr?!

Figyelt kérdés

Székesfehérváron siettem át a járdán ,hogy az iskolából kijőve elérjem a buszomat hazafele.

A zebrán körültekintés után átjöttem ( Van lámpa de nem használtam mivel nem jött autó) .

Átérve a zebrán szembesültem vele ,hogy a rendőrök egy civil szürke opel.-ból mérnek.

Amint elhaladtam ,az autó mellet leszólítottak ,hogy álljak meg .

Majd ezután kérdőre vontak ,hogy piros jelzés ellenére miért jöttem át a zebrán .Kérdésükre válaszoltam egy egyszerű mondattal : Nem láttam személygépjárművet közeledni így áthaladtam .Majd ezután közöltél velem ,hogy a kresz-el nem megegyező módon közlekedtem így , 50.000 ft.-os (Jól látják ötvenezer) helyszíni bírságot kapok + Ha még egy ilyen lesz bevisznek ,a rendőrkapitányságra és előállítanak.

Erre csak annyit mondtam ,hogy nem lehetne-e egy figyelmeztetés .Erre pintér kedvencei közölték velem ,hogy nem. Majd kérdésben feltették ,hogy büntetőfeljelentés vagy Helyszíni bírság ,ezt halván telefont ragadtam és felhívtam az egyik ügyvéd ismerősömet aki mondta ,hogy helyszíni bírság gyalogos szabálysértésért nem lehet 50.000. ft ,válasszam a büntetőfeljelentést.Ezután kedvenceink felvették az adataimat ,és közölték ,hogy várjam ,a levelet majd visszkaptam az irataimat ,és még egyszer közölte ,hogyha megint elkövetek egy szabálysértést előállíttat . Majd közölte ,hogy mivel ő zászlós megteheti ,majd elköszöntek én pedig otthagytam őket.Az eset után az ügyvéd ismerősömnek sikerült megnyugtatnia ,hogy jó utat választottam ,a büntetőfeljelentéssel mivel elméletileg (A magyar jogrendszerbe) helyszíni bírságként gyalogos szabálysértésért maximum 35.-ezer forint bírság adható.

Most Pedig türelmesen várom ,a sündőrség levelét. 16 éves vagyok.



2012. okt. 11. 22:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

A rendőrök már jó ideje fix tarifatáblázattal dolgoznak, nem mérlegelhet a büntetés kiszabásánál. Tavalyi cikkeket találtam, ott 30 000-ret írnak gyalogosra piros lámpáért.


Nem lett volna egyszerűbb megvárni a zöldet? Akkor most nem lenne ez a pintérbérencezés és hasonlók.

2012. okt. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem láttam ,hogy ott állnak ,s forgalom sem volt.Remélem tényleg csak szivattak :S
2012. okt. 11. 23:20
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem láttam ,hogy ott állnak ,s forgalom sem volt.Remélem tényleg csak szivattak :S"


Nem szivatnak.

2012. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Vannak rendes és vannak köcsög rendőrök. Te most a rosszabbikat fogtad ki.
2012. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjön a bírságod, írj nekik egy levelet.


Tömören: Elismered a szabálytalanság tényét, bocsánatot kérsz, megbántad, és megtanultad, hogy többet ilyet ne forduljon elő. Hátrányos anyagi helyzeted és fiatal korodra való tekintettel (stb. ha még eszedbe jut), legyenek szívesek enyhíteni a bírságon, vagy eltörölni azt. Köszönöd szépen, tisztelettel.


99%, hogy le fogják csökkenteni kb a felére.

2012. okt. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Tudtommal a maximálisan kiszabható 40 000 huf. Jól tetted, hogy nem mentél bele. Abban sem vagyok biztos, hogy rendőrök voltak. Nem beszélve arról, hogy ilyesmi miatt csak nagyon ritkán szokták zaklatni a járókelőket, főleg nem akkor, ha valaki egyedül, full józan megy haza iskolaidő után. Rendőrök körében hasonló esetek jobbára akkor fordulnak elő, amikor valamelyik rendőrszakközepes tanuló aki az első félév, vagy a keresztfélév kezdete után egy héttel keménykedni akar, amit egyébként nem áll jogában megtenni azesetben, ha nincs a társaságában legalább egy szolgálatra jogosult rendőr. Természetesen azesetben is, ha van a társaságában ilyen személy, akkor is nála kell lennie az igazolványának - aminek egyébként MINDIG nála kell lennie - mert ha nem, akkor úgy megbüntetik, hogy olyat még nem látott és amennyiben kiderül, hogy nem rendőr, hanem annak adta ki magát, az esetben pedig bűncselekményt követett el.


Mindenen túl szerintem a lehető legjobban jártál el. Ilyen esetekben ha a helyzet az, hogy nem rendőr és annak adta ki magát nem fog tudni feljelenteni még akkor sem, ha az adataid megvannak neki, mivel csak a szavuk a "bizonyíték" ellened. Abban az esetben viszont, ha úgy kezdesz el "keménykedni" nekik, hogy kiderül, hogy tényleg rendőr, okozhatott volna kellemetlenségeket. Ha mégegyszer megesik ilyen, ugyanígy járj el, jól csináltad.

2012. okt. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
50eFt a maximálisan kiszabható bírság, ismételt elkövetés esetén 70eFt, feljelentésnél 150eFt-ig terjed majd, de kérelemmel valóban csökkenthető. Nem büntető, hanem szabálysértési feljelentés.
2012. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, bírságot kiszabni van joguk, hisz azért rendőrök. És tényleg szabálytalanul közlekedtél. Tehát a fő kérdésedre a válasz: IGEN!


Egyébként természetesen a törvényi mértéket viszont be kell tartaniuk.

2012. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, és még annyit felejtettem el írni, hogy ez viszont szabálysértési, és nem büntetőeljárás lesz.
2012. okt. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
A rendőrök azt tették, ami a dolguk, ezért fizetjük őket az adónkból. Azt várjuk tőlük, hogy büntessék meg a - többek között - a szabálytalanul közlekedőket, valamennyiünk érdekében. Most itt ezt csinálták. Akkor miért is fikáznánk őket?
2012. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!