Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek tényleg megbünteth...

Szerintetek tényleg megbüntethet ennyire, a rendőr?!

Figyelt kérdés

Székesfehérváron siettem át a járdán ,hogy az iskolából kijőve elérjem a buszomat hazafele.

A zebrán körültekintés után átjöttem ( Van lámpa de nem használtam mivel nem jött autó) .

Átérve a zebrán szembesültem vele ,hogy a rendőrök egy civil szürke opel.-ból mérnek.

Amint elhaladtam ,az autó mellet leszólítottak ,hogy álljak meg .

Majd ezután kérdőre vontak ,hogy piros jelzés ellenére miért jöttem át a zebrán .Kérdésükre válaszoltam egy egyszerű mondattal : Nem láttam személygépjárművet közeledni így áthaladtam .Majd ezután közöltél velem ,hogy a kresz-el nem megegyező módon közlekedtem így , 50.000 ft.-os (Jól látják ötvenezer) helyszíni bírságot kapok + Ha még egy ilyen lesz bevisznek ,a rendőrkapitányságra és előállítanak.

Erre csak annyit mondtam ,hogy nem lehetne-e egy figyelmeztetés .Erre pintér kedvencei közölték velem ,hogy nem. Majd kérdésben feltették ,hogy büntetőfeljelentés vagy Helyszíni bírság ,ezt halván telefont ragadtam és felhívtam az egyik ügyvéd ismerősömet aki mondta ,hogy helyszíni bírság gyalogos szabálysértésért nem lehet 50.000. ft ,válasszam a büntetőfeljelentést.Ezután kedvenceink felvették az adataimat ,és közölték ,hogy várjam ,a levelet majd visszkaptam az irataimat ,és még egyszer közölte ,hogyha megint elkövetek egy szabálysértést előállíttat . Majd közölte ,hogy mivel ő zászlós megteheti ,majd elköszöntek én pedig otthagytam őket.Az eset után az ügyvéd ismerősömnek sikerült megnyugtatnia ,hogy jó utat választottam ,a büntetőfeljelentéssel mivel elméletileg (A magyar jogrendszerbe) helyszíni bírságként gyalogos szabálysértésért maximum 35.-ezer forint bírság adható.

Most Pedig türelmesen várom ,a sündőrség levelét. 16 éves vagyok.



2012. okt. 11. 22:57
1 2 3
 11/22 Antimod ***** válasza:
35%

Erre mostanában tudtommal eléggé ráálltak. Az ötvenezres helyszíni bírságot ettől függetlenül túlzónak érzem, mivel semmiféle közlekedési vészhelyzet nem állt elő. Példának okáért engem ugyanennyire büntettek egy közlekedési baleset okozásáért.

Sajnos sok esetben büntetési kényszer van a közrendőrökön, "hozniuk kell" egy bizonyos büntetési számot vagy összeget. Belegondolva nevetséges, honnan tudhatnák előre, hány szabálytalankodó lesz aznap. Így ha nincs meg a kellő keret, belekötnek mindenbe, mert teljesíteniük kell.

2012. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
pereld be őket lopásért és csalásért
2012. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem álrendőrök voltak, vagy ha igaziak is, mindenképpen arra mehetett a játék, hogy olyan balekot fogjanak, aki akár helyben is fizet.Biztos, hogy zsebre ment volna a pénz!
2012. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azért ez már tényleg a pénzbeszedésről szól. Persze, lehet minimális bírság, de ne az egzisztenciális ellehetetlenítésről szóljon. Pl. egy pár ezer forintnak is visszatartó ereje lenne. Ráadásul ha nem jön kocsi meg minden, és tényleg a buszra siet, érted, szóval tud vigyázni magára. Minek várjon értelmetlenül? Főleg mert gyalogos.
2012. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

5 ezertől 50 ezerig terjed a helyszíni bírság, melynek összegéről a rendőr a helyszínen dönt. A feljelentés a helyszínen nem elfogadott összeg kétszerese általában, de minimum 5 és 150 ezer forint. Rendkívüli esetben mérlegelhet a szabálysértési előadó.


Gondolom a szabálytalan 16 évesünk stílusa is nyomott a latban a maximális bírság felajánlása mellett..... Mert nem az a válasz, hogy nem jött autó, sietek... Mert a lényegen nem változtat, szabálytalan volt. Minimális bírságot megérdemel.


Szóval igen, büntethet ennyire a rendőr.

2012. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jah, az ügyvéd ismerős sem gyenge, ha nem tudja a bírságok tól-ig összegét, és baromságot mond. Ha nincs kereseted, 5000 Ft-al megúszod. Ha van, lehet 100.000 Ft. is (mivel az 50 ezret nem fogadtad el.)
2012. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
De a helyszínen nem írtam alá semmit !:O
2012. okt. 13. 01:17
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor feljelentettek.
2012. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy b@rom vagy Te is, meg az ismerősöd is. Mikor fogják már fel végre az emberek, hogy igazoltatáskor mindig maximális tisztelettel szóljunk a rendőrhöz, mert homokoztunk együtt a játszótéren, ő egy hivatalos személy. Ha rajtakapott valamin, ne magyarázzuk meg, hogy a döglött ló alszik. Engem is fogtak már meg záróvonal átlépése miatt, és nem kezdtem el magyarázni, hogy nem jött semmi, meg ilyenek. Sajnálom, elismerem, hogy megfogott, és ennyi, büntessen meg. Eddigi 400 ezer kilométerem során egyszer nem kapcsoltam fel a lámpát 2 ezerért, 2-szer átléptem a záróvonalat egyszer 5, egyszer meg 10 ezer forintért. Egy két apróságot meg megúsztam figyelmeztetéssel. Minden alkalommal normális hangnemben, a bűnömet elismerve nyilatkoztam, nem vágtam pofákat, stb stb... a kérdésre, hogy tudom-e miért állított meg, sosem csodálkoztam, hogy fogalmam sincs, mindig tudtam, és meg is mondtam.


Kis takony 16 éves létedre nem nagyon kellett volna jaszkarizni, meg ügyvédért telefonálgatni, csak magad alatt vágtad a fát. Ha esetleg a szüleidet hívtad volna, az másképpen veszi ki magát, de így? Kinek képzeled magad? Azt meg ne te döntsd már el, hogy a lámpa jogosan világít-e pirosan, vagy sem. Mi lenne velünk, ha mindenki így közlekedne? Engem is idegesít, hogy 4:55-kor már felkapcsolják azokat a nyomorult lámpákat a városunkban, miközben egy lélek sincs sehol, még is kivárom, amég vált a lámpa. Más nem azért, mert 300 ezerre bírságolhatnak érte. Nem bírtál várni 40 másodpercet? Majd most anyádék perkálhatnak, te gyökér. Remélem jól megb@sznak, megérdemled.

2012. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:) Figyelmeztetés lett belőle mivel büntetlen vagyok.

de köszönöm a jókívánságot.Viszont neked is:D

2012. okt. 31. 02:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!