Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőr szakközépben tényleg...

A Rendőr szakközépben tényleg csak a legalja "népség" jelentkezik? Előre is bocsánatot kérek ha ezzel valakit megbántok.

Figyelt kérdés
Elnézést ha megbántok valakit ezzel csak nagyon sok embert hallottam hogy azt mondják hogy oda ne jelentkezzek (én is rendőr akarok lenni) mert ott szivatják egymást az emberek mint a katonaságban és nem tisztelik annyira az embert mint mondjuk a Főiskolán. De ha mondjuk mégis bekerülnék az egyik szakközépbe akkor mennyit veszithetnék azzal hogy nem a Főiskolára járok? Mennyivel jobb a Főiskola mint a Szakközép? Milyen rendőr lehet belőllem ha mondjuk egy Szaközepet járok ki, illetve ha mondjuk egy Főiskolát? Jó, gondolom a Főiskola nyilván jobb csak félek hogy oda nem vesznek fel és inkább most bele akarok törődni hogy (ha felvesznek) a Szaközépbe járok. Jelenleg 11.-es vagyok és nem tudom hogy mihez kezdjek az érettségi után, nagyon szeretnék rendőr lenni de nem tudom hogy hogyan és hol kezdjem el ezt az egészet. De ha mondjuk egy Rendőr úrral illetve Rendőr hölgyel feltudnám venni a kapcsolatot(ilyen problémák megbeszélése miatt)akkor megköszönném ha irna egy üzenetet. Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 18. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.Nem lehet őket alja népségnek nevezni.


Akkor most aki nem kerül be mondjuk pénzügy számvitel alapszakra , a hanem helyette pénzügy OKJ-t végez az aljanépség?

Ez baromság.

2012. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írtam privátot.
2012. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, a legalja népség jelentkezik, csak azt nem igazán veszik fel, így viszonylag normálisabb emberek kerülnek csak be. Sokan nem jutnak át a fizikai vagy pszichológiai teszteken. Valamint később sokan kidőlnek már az első pár hétben.


Szerintem felesleges ezen rágódnod. Ahova felvesznek oda mész és kész :)

2012. nov. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bertold válasza:

Érettségizz le. Jelentkezz Egyetemre és diploma után "mint már Tiszt !" tudsz elhelyezkedni a Rendőrség állományában.

Javaslom a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet, vagy Bármely egyetem Jogi/Gazdasági/Pedagógiai/Pszichológusi/stb. karát attól függően,hogy a Rendőrségen belül milyen poziciót akarsz megcélozni. Mert lehetsz,pl.: Gazdasági diplomával a Gazdasági Osztály Tisztje, netalán Pedagógiai Diplomával

az Ifjúságvédelmi Osztály Tisztje, vagy esetleg Rendőrségi Pszichológus, stb. Ha a Nemzetvédelmi Egyetemet választod,

még komolyabb helyekre számíthatsz !

2012. nov. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát elég surmók jelentkeznek, de főleg az adyligetibe. én oda jártam (sajnos) de a tanárok is olyan bunkók, beképzeltek voltak mintha ők sz*rták volna a spanyolviaszt. Direkt uszítottak egymás ellen minket diákokat pl. ha nem futottad le a reggeli futást akkor elhívta az egyik c*gány kiképző (viccen kívül a mi kiképzőnk tényleg roma volt) a társaidat és uszította ellened őket pl ilyennekkel " lehúzza a csapatot, nem ide való, nem bírja, stb. Nekem csak rossz élményeim maradtak onnan.1 ik haverom a miskolciba járt állítólag ott normálisabbak, nem engednek tejhatalmat a második osztályos "kiképzőknek"
2012. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rendőr szakközéppel csak bizonyos rendfokozatig tudsz feljutni. Tisztként kell a rendőrtiszti főiskola (mint a neve is mutatja). Egyébként tényleg van némi igazság abban amit hallottál, még ha nem ilyen sarkosan. Általában rendőr szakközépbe a kevésbé tanultak, tehetségesek, értelmesek jelentkeznek, akiknek a főiskola "magas". Sokan jelentkeznek rendőrnek elmaradott megyékből, ahol nincs munkalehetőség, és ez az egyetlen lehetőségük. Ha megnézed, a legtöbb fővárosban szolgáló közrendőr is Borsodból, meg ilyen helyekről kerül fel. Nem hivatástudatból, hanem megélhetési kényszerből lesz manapság rendőr sok fiatal, akiknek a 90-100 ezer Ft-os fizetés is több, mint az otthoni semmi. Cserébe a színvonal is pont olyan.

Sajnálatos módon semmilyen szinten nincs megbecsülése a rendőröknek nálunk. Utálja őt a köznép, utálja őt a bűnöző, kihasználja őket a politika, keveset keresnek, stb...

Bár vonz a rendfenntartó "szakma", nem szívesen lennék ma Magyarországon rendőr (ahogy nem is vagyok).

Nézd meg például az USA-ban a rendőröket. Ha megállítanak egy autóst, ott nem lehet kiugrálni a kocsiból, elkezdeni xarakodni, mert jó esetben is egy elektromos sokkolót kaphatsz a bordáid közé, rosszabb esetben pedig golyót. Nálunk meg lehet támadni a rendőr őrsöt, aztán meg beperelni a rendőröket bántalmazásért.

2012. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oh... Értem. Köszönöm a válaszokat. Azt ugy nem lehet hogy elöszőr Szaksuli aztán Fősuli? Vagy az csak idő pazarlás?
2012. nov. 29. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:
még munka közben is csinálhatod ha van hozzá energiád (mármint munka mellett természetesen szolgálaton kívül)
2012. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!