Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számtalan helyről lehet...

Számtalan helyről lehet hallani, hogy adott településen a polgárőrség hatékonysága egyenlő a nullával. Fel akarják ezt javítani? Amennyiben igen, mégis mikor, milyen eszközökkel, lépésekkel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy egy polgárőrnek pont ugyan annyi jogosultsága van eljárni mint egy civilnek (max.hívni a rendőrt) és a legtöbb helyen fillérekért, vagy önkéntesen dolgoznak, olyan mintha polgárőrség nem is létezne, teljesen felesleges ebben a formában.
2012. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Úgye nem arra karsz kilyukadni, hogy a szélsőjobboldali menetelő formációkat kellene támogtani?


Csak azért igy írtad, hogy nehogy töröljék a kérdésedet?


És , hogy válaszoljak is jó így ahogy van, mert ha a jogköröket bővítenék akkor az önbiráskodáshoz vezetne.

2012. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először arra gondoltam, hogy a Magyar politika témakörbe teszem fel a kérdésemet, de pontosan azért, hogy ne arra lyukadjon ki valaki, amit a második válaszoló felhozott, inkább ide írtam.


Amennyiben a SZJPE kapcsán érdekel valami, megfogalmazom olyan módon a kérdésemet, hogy ne kerüljön törlésre, ha mégis arra kerül, majd siránkozom magamban, de most ne vigyük el abba az irányba a témát.


Az első válaszoló véleménye alapján kérdezném tehát akkor, hogy ezek szerint teljesen felesleges a Polgárőrség? Helyette mi lenne a jó? Véleményeket várok.

2012. dec. 1. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Én nem értek ezzel egyet. A polgárőrség igen jó, mikor a rendőrséggel együtt járőrözik. Mivel a rendőr fel tudja hatalmazni a segítőjét közfeladatot ellátó személynek, így nagy segítséget nyújtanak.

Nálunk nagyon jó a kapcsolat a polgárőrséggel, és büszke vagyok rájuk, hogy ingyen jönnek segíteni, és kockáztatják a testi épségüket a jó érdekében.

Nem hallottam róla, hogy segítenék őket akár anyagilag, akár törvényekkel, pedig fizetést érdemelnének, de akkor kötelezni kellene őket arra, hogy a rendőrségnek segítsen.

A politikai nézetemet nem kívánom megosztani, de én még nem láttam olyan (gárdista, SZJPE, új magyar gárda) tagot, aki beült volna ingyen a rendőrautóba, hogy srácok szeretnék segíteni nektek. Úgy látszik, ők csak azért vannak, hogy a fekete ruhában mászkáljanak, és szerepeljenek a tv-ben, majd pedig csodálkoznak, hogy betiltják őket.

Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy polgárőr legyen, és beüljön a rendőr mellé, ahhoz nem kell oroszlán varrás. Mellékesen megjegyezném, hogy nálunk pár gárdista van, akik előszeretettel öltöznek be ebbe a ruhába, mi nem szoktunk velük foglalkozni, bohóckodjanak csak. Az egyiket megkérdeztük, hogy ki írta a Himnuszt, azt válaszolta, hogy Mohács. Önként süllyedt el szégyenében, és vette le a cuccot.

2012. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
53%

A szolgálatban lévő polgárőr alapból közfeladatot ellátó személynek minősül. (mondjuk a kalauz is...)

Alapból jó elgondolás a működésü(n)k, hiszen a rendőrség "szemeként" működve nagyban lehet segíteni a munkájukat.

Nem kell verekedni, konfrontálódni a csibésszel, hiszen erre már nem szól a felhatalmazás.(más kérdés a rendőr "éles helyzetben" való fizikális segítsége).

Sajnos itt is keveredik a úza közé gyommag, akik nagy hangon, báli jelmezben keresik a konfliktust, ezeket az egészségesen működő egyesület kvázi kiveti magából.

Nagyon jók a jó karban lévő nyugdíjasok, akik életritmusukból adódóan, a legváratlanabb időpontokban jelennek meg a településen, jó esetben felmatricázott szolgálati kocsiban ülve. Ezen járművek vásárlását, fenntartását az értelmesebb önkormányzatok, a településen működő cégek, vállalkozók, a lakosság támogatja.

Summázva szerintem: a rendőrség jelenlegi létszáma, felkészültsége, anyagi és egyéb megbecsülése mellett szükség van ezekre az önkéntesekre.

2012. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:
34%

Még egy gondolat:

A "számtalan hely" ahonnan "lehet hallani" a nulla hatékonyságot, konkrétan mit takar?

Ezen vélemények formálói hányszor mentek végig a településükön hajnal kettőkor, ahelyett, hogy ilyen álmokat látnának?

Vagy könnyebb a fotelből fikázni a más munkáját? Szánalmasak!

2012. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!