Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg kell a rendőrnek...

Tényleg kell a rendőrnek tisztelegnie, ha igazoltat? Mit csinál, ha nincs nálam a személyim, bevisz?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 23:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
A rendőr köszönéséhez hozzátartozik a tisztelgés
2012. dec. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. És mit csinál a rendőr, ha nincs nálam a személyim igazoltatásnál, illetve mással sem tudom magam igazolni? Bevisz?
2012. dec. 7. 01:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Előállíthat, ha gyerek vagy a szűlőt értesítheti
2012. dec. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, előállít!
2012. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi az az előállítás? :D Bocsi, nem akarok idegesítő lenni. :P
2012. dec. 7. 01:54
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bevisz a szolgálati helyére. Őrs, kapitányság. Ahol megállapítják a személyazonosságodat! Ha van már személyid akkor lekéri a főnyilvántartóból és megnézi valóban Te vagy, ha igen akkor elenged, ha nincs ellened más! Erre 4+4 órája van.
2012. dec. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
nekem ne tisztelegjen egy ilyen bohócruhás gazember se.
2012. dec. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Mért kéne? Azt még megértem, hogy katonák nem voltatok, azt is hogy ma már honvédelmi ismereteket sem oktatnak azokban az egyébként semmire sem való iskolákban, azt is megértem, hogy még alaki szabályzatot sem láttatok, de hogy még azt sem tudjátok a tisztelgés mit fejez ki az még engem is meglep. Márpedig ha azt tudnátok, tudnátok azt is civilnek mért nem kell.
2012. dec. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.
2012. dec. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

No tessék bugyuták, előkerestem nektek az ide vonatkozó szabályozást:


"Az igazoltatás végrehajtásának szabályai:


A rendőri intézkedést – ha annak jellegéből vagy körülményeiből más nem következik – napszaknak megfelelő köszönéssel, a polgár nemének és életkorának megfelelő megszólítással, egyenruhás rendőr esetén tisztelgéssel, és a tervezett intézkedés közlésével kell megkezdeni."


Tehát még katonának sem köteles tisztelegni, kizárólag az azonos fegyveres testülethez tartozónak, az már más kérdés, hogy illik. Titeket az tévesztett meg, szokás volt a rendőrök körében, mintegy gesztusként akár polgári személynek is tisztelegni, de ez sohasem volt kötelező és nem is lesz.

2012. dec. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!