Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bevihetnek egy hat éves...

Bevihetnek egy hat éves kislánnyal a rendőrségre kihalgatásra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
téged akarnak kihallgatni, vagy a kislányt?
2013. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hátha nemi erőszak áldozata a picúr,akkor simán
2013. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Be.
2013. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kihallgatásra neked kell bemenned, ha bevisznek, akkor az már elővezetés/előállítás/elfogás. Ez akkor fordulhat elő, ha a megadott időpontra nem jelensz meg. A kislányt megpróbálják elhelyezni szülőknél/ismerősnél ha egyedül neveled, és nincs aki vigyázzon rá.
2013. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk nem derül ki, hogy te kije vagy a kislánynak, úgyhogy jobb híján tegyük fel, hogy az anyja.

Szóval, ha a kislány valamilyen bűncselekmény sértettje, akkor téged - mint törvényes képviselőt - nem csak hogy bevihetnek, hanem be is visznek. Kivéve, ha épp te vagy az elkövető, értelemszerűen.

2013. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit Bucsek ír, az a jót.

De a félreértések elkerülése végett, én arra gondoltam, amikor helyszíni intézkedés történik a bejelentés nyomán, és onnan viszik be az intézkedők a sértettet és ha szükséges, a törvényes képviselőt is (szülő, gyám, stb.)

2013. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem engem vittek be,de az én lányomról van szó.anyósomat házkutatás után bevitték és nem engedték hogy hívjon telefonon.csak az a baj hogy a kislány nem szerepel sehol semmjen papíron pedig este 20.00 órától majdnem 23.00 volt hogy szóltak hogy mennyek érte.Amugy nem minket vádoltak csak tanuként vitték be.
2013. jan. 11. 20:18
 8/11 wapo ***** válasza:

Ha nem visznek be, akkor MENJ!

Ha nem engednek, akkor valószínűleg veled kapcsolatban van kérdésük a kislányhoz. De még akkor is kell szociális gondozónak jelen lennie a kihallgatásnál.

2013. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha anyósod nem gyanúsított, akkor nem vihetik be úgy, hogy nem telefonálhat. Mi az, hogy a gyerekednek nincsenek papírjai??? Taj, lakcímkártya még a csecsemőnek is van, szül. anyakönyvi is.

Egyébként igen, attól, hogy gyereket nevelsz, nem vonatkoznak rád más törvények.

Én klasszikus tanú voltam, tőlem sikkasztotta el a közös költséget a közös képviselő úgy, hogy hamis számlát adott, beidéztek arra a napra, amikor szültem, szóltam, hogy nem tudok menni, adtak másik időpontot, amikor a gyerek 2 hetes volt. Meg kellett oldanom a felügyeletét. De nem vittek, a tanút nem viszik, csak ha nem jelenik meg.

2013. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:
Ők a rendőrhatóság, tehát "mindent" megtehetnek..Legfeljebb utólag lehet ellenük fellépni, persze csak ha tudod bizonyítani az esetleges törvénytelenséget. Tudomásom szerint gyermeket csak gyermek-pszhihológus segítségével szabad "kihallgatni" akár sértett akár tanú.
2013. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!