Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Írásbeli feljelentés és...

Írásbeli feljelentés és jegyzőkönyv nélkül eljárás?

Figyelt kérdés
Nyáron barátnőmbe és belém kötött egy részeg. Kértük, hagyjon békén, de egyre erőszakosabb lett, nekem is jött, sérülés nem történt, csak lökdösött. Hívtuk a rendőrséget, mire kiértek, elmenekült. Feljelentést nem tettem, nem láttam értelmét. De most felhívtak a rendőrök, hogy menjek be tanuvallomást tenni a feljelentésem miatt. Nem tettem feljelentést, nincs is semmi papír róla, akkor mi alapján állítják, hogy feljelentést tettem?

2013. jan. 23. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy az a bűncselekmény magánindítványos, vagy hivatalból üldözendő. Ha magánindítványos, akkor lehetőséged van a feljelentéstől elállni, például a könnyű testi sértés. Nem tudom pontosan minek minősítették, egyáltalán bűncselekmény-e, az is lehet, hogy csak garázdaság, vagy rendzavarás szabálysértése. Mint tanút ebben az esetben beidézhetned, hogy egy tanúvallomásba elmond a történteket, hogy ez alapján tudjanak neki bírságot kiszabni.

Szabálysértési hatóság idézett, vagy ki?

2013. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Telefonon hívtak fel, és magánindítványos ügy. A következő volt tömörítve:


- Jó napot kívánok. Be tudna jönni amiatt a nyári ügy miatt, amiben feljelentést tett?

- ??? De hát én nem is tettem feljelentést?

- ??? Tényleg? Akkor azért jöjjön be, hogy ezt elmondja.


Tényleg csak az érdekel, ha nem tettem feljelentést, miért "hiszik", hogy igen?

2013. jan. 23. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!