Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tönkretettem egy tárgyat, ami...

Tönkretettem egy tárgyat, ami kölcsönbe volt nálam. Ha nem csináltatom meg/fizetem ki, a srác tud ellenem valamit tenni? Törvényekre gondolok itt, hogy ilyenkor mi lép érvénybe.

Figyelt kérdés
Szóval kölcsönkértem valamit, de elrontottam... bevallottam a srácnak hogy én csináltam, megígértem neki hogy meg fogom javíttatni. de nagyon drága, és nincs rá most fedezetem. ha nem javíttatom meg, és visszaadom neki így, tud feljelentést tenni, amiből esetleg nagyobb gondom származhat? 16 vagyok. a cucc értéke használtan kb 30-40ezer ft max. és az eset már majdnem egy éve történt, addig ígérgettem neki hogy meg lesz csinálva..
2013. jan. 24. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És egy év alatt még nem sikerült megcsináltatnod. Jó nagy tapló vagy
2013. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Felelotlen vagy, es fokepp gerinctelen! Jogilag - ellened - abszolut semmit, de ha tanuk vannak, vagy bizonyithato, hogy te okoztad a kart, szuleiden be tudja hajtatni.. Vagy epp leveri a fejed... Amit meg is erdemelnel.
2013. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
szüleimen miért tudná behajtani? megverni nem fog.. akkor jogilag semmi esélye nincs?
2013. jan. 24. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert 18 eves korodig ok felelosek erted..
2013. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy paraszt vagy, épp elég büntetés ez neked.
2013. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó, az hogy mi a véleményetek rólam, nem volt benne a kérdésben:D azért köszi a válaszokat!
2013. jan. 24. 21:39
 7/12 szántóvető ***** válasza:
Nem tudja bizonyítani hogy kölcsönadta neked.Azt sem hogy működőképes állapotban adta kölcsön tehát jogilag megfogni nem tud.
2013. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
dolgozd le neki az árát
2013. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tönkretettem és az elromlott között különbség van, ne csodálkozz a negatív kommenteken...

Követelheti az árát, jogi úton nem sok mindenre van esély, mivel gondolom papírt nem írtatok a kölcsönadásról, de jogosan követeli a pénzét. Ha mást nem, a szüleidet is megkérheti, hogy fizessék ki neki a tönkretett tárgy értékét.

2013. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 valaki : ***** válasza:
58%
Úristen -.-" Ne a rendőrségtől féljél,ember,hanem attól,hogy a csákó esetleg meg akarja majd beszélni veled a dolgot 5-6 barátjával együtt -.-" + ez egy elég gusztustalan dolog, mert 1év alatt símán össze lehet szedni annyi lét...
2013. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!