Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy betörőt a saját házamba...

Ha egy betörőt a saját házamban visszatartok a rendőrség kiérkezéséig akkor vádat emelnek ellenem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy betörőt rajta kapok a házamban. Sikerül felülkerekednem rajta és leszorítom a földre vagy megkötözöm valamivel ameddig a rendőrök kiérnek akkor engem büntetnek meg? Személyi szabadság megsértése stb. miatt.
2013. jan. 27. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tudom hogy nem, azt hiszem kreszben is volt valami ilyesmi hogy balesetet okozó sofőrt jogod van addig helyben tartani amíg rendőr meg nem érkezik.


De amúgy nem röhejes hogy egyáltalán felmerülhet hogy még a betörőnek állhat feljebb?

(tudom ez Magyarország és simán meg eshet)

2013. jan. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Bűncselekmény elkövetőjét bárki visszatarthatja a rendőrök kiérkezéséig.
2013. jan. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs de szerintem egy BALESET merőben más mint egy szándékos betörés, ott azért ha csak karcolások lettek az autón és személyi sérülés nem történt azért ne is tartóztathasson már le Mariska néni mindenkit!


Amúgy igen, a betörőt vissza.

2013. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A szomszédba is betört nem régen egy részeg magyar. Többen voltak otthon, és visszatartották. A rendőrség elvitte, a szomszédok pedig járhattak a bírósági tárgyalásokra.
2013. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Bűncselekmény elkövetőjét, és tulajdon elleni szabálysértés elkövetőjét bárki visszatarthatja a helyszínen!

Tehát most már a kis értékben eltulajdonítót is visszatarthatod a hatóság kiérkezéséig. De ez nem lehet számára megalázó. Szóval nem kötözheted ki köztéren egy villanyoszlophoz, de lefoghatod segítséggel, a földön tarthatod nyugodtan.

2013. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

"A szomszédba is betört nem régen egy részeg magyar. Többen voltak otthon, és visszatartották. A rendőrség elvitte, a szomszédok pedig járhattak a bírósági tárgyalásokra."


De nem a visszatartás miatt járnak bíróságra, hanem a sértetti alanyt képviselik a büntetőügyben. De ha nem akarod az igazságszolgáltatást igénybe venni, akkor nem kell hívni rendőrt sem. Ebben mi számodra az érthetetlen?

Aki sérelmére bűncselekményt elkövetnek, annak a bíróságon el kell mondani a történteket, hogy el tudják ítélni a tettest...

2013. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen...

Eljönnek feljelentést tenni, várják, hogy a rendőrség igazságot tegyen, de tanúskodni már nem hajlandók. Aztán meg a rendőr a hibás, mert "nem szolgáltatott igazságot".

2013. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!