Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrség és mentők beavatkozh...

Rendőrség és mentők beavatkozhatnak és elvihetnek egy nem beszámítható személyt, elmebeteget a saját tulajdonából akit a (családtagjai bejelentésésre)?

Figyelt kérdés
Háziorvos is intézkedhet ha az illető nem beszámítható és rendőrség és mentők is ha köz és önveszélyes az alany, ha családtagjai kérésére vitetik el kórházba (zárt osztályra?)
2012. nov. 28. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

Ha felnőtt az ember, saját lakásából az atya isten nem viheti ki, nemhogy egyéb szervek

Nálunk volt a házban egy ember aki hasonló volt, hangoskodott, feljelentették a lakók, mégsem vihették sehova, hisz magánál volt annak ellenére hogy teljesen elhülyült

Igazolta magát és kész, a nem beszámíthatóság kétértelmű, ha valaki hullarészeg az nyílván nem beszámítható, de egy idegbeteg aki fenyegetőzik, az mégiscsak beszámítható csak kattant

20/F

2012. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
93%
Ha ön~ és közveszélyes állapotban van akkor elvihetik.
2012. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Senki sem viheti el.
2012. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ConnectCare ***** válasza:

Elvinnni valószínűleg nem igazán lehet, de amúgy a gyámhatóságnak, házastársnak, egyeneságbeli rokonnak, testvérnek vagy az ügyészségnek van joga gondnokság alá helyezési eljárást indítani, ha az érintett személy valóban ön- és közveszélyes. Ez esetben a gyámhatóságnak nemcsak joga, de kötelessége is ilyen eljárást indítani. Ekkor az történik, hogy a hatóság felhívja egy közeli hozzátartozóját, hogy indítsa meg az eljárást és ha az 60 napon belül ezt nem teszi meg, akkor azt a hatóság indítja hivatalból.

Ha a dolog igazolást nyer, a bíróság gondnokot jelöl ki és korlátozza az adott személy cselekvőképességét, amivel már inkább kerülhet sor intézeti ellátásra (ha az orvosilag indokolt).

2012. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrként írom.

Meglehetősen sok ilyen intézkedés van, az emberek nem is gondolnák. Az én szolgálati helyemen van nem egy sárga lapos, skryzofén, nyugtató+alkohol, egyéb tudatmódosító szerek által önkívületi állapotba került személy.

Szinte minden esetben először rendőrt hívnak (nem értem hogy miért - talán, hogy inkább mi sérüljünk meg más helyett), ahelyett, hogy korábban intézkedtek volna az orvosi kezelésére. Mi annyit tudunk csinálni, hogy a pillanatnyi kirohanása miatt lebirkózzuk, majd elvitetjük a pszichiátriára. Ott jobb esetben megvizsgálja az orvos, megvárja míg lenyugszik, kipiheni magát, majd kiengedi.

Sok ilyen visszajáró vendég van, és hiába mondom el nekik ott is, hogy mit kellene tenni, ha vaj van, csak akkor hívnak.

Természetesen el lehet vitetni, de zárt osztályra nem tudod berakatni.

Ezt csak ti tudjátok elintézni, a családja, mégpedig higgadt gondolkodással. El kell mennetek a háziorvosához, vagy egy pszichiáterhez, hogy legyen szíves küldje el egy kivizsgálásra, mert ön- és közveszélyes, vagy szerintetek állandó felügyelet kellene hozzá, mert beszámíthatatlan.

Ott fogják megállapítani, hogy valóban veszélyes lehet-e, vagy nem, és így tudjátok elérni, hogy foglalkozzanak a problémával.

Persze nem azt mondom, hogy ne hívjatok rendőrt, csak a tapasztalat azt mondatja velem, hogy nem kell megvárni azt, hogy odáig fajuljon a dolog, hanem időben kell a családjának cselekedni! Tudod az a gond, hogy engem is hazavár a családom, és nem szívesen megyek ki oda, ahol amúgy a családja leszarja, de ha probléma van, akkor csak mögém mer állni, és jajveszékel. Persze ők ilyenkor nem éreznek fájdalmat, nem lehet nekik elmagyarázni azt sem, hogy mi az a hivatalos személy elleni erőszak, mert vérben forog a szemük.

2012. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 barika13 válasza:

Rendőrként írom.

Bucsek!


Hidd el, nem mindenki hívja állandóan a rendőröket, csak ha már nem lát más megoldást. Én pont benne vagyok egy ilyen szituációban és próbáltuk már orvosi úton is elintézni, hogy ne kelljen egy dühöngő alkoholistával együtt élnünk, aki ön-és közveszélyes, de ez nem olyan egyszerű. Mi is már csak akkor hívtunk járőrt, amikor nem volt más megoldás, le akart gyilkolni mindenkit az a barom. Amikor idáig fajul a dolog, az ember már annyira ki van borulva idegileg, hogy sokszor tényleg csak jajveszékel, és ezt csak az tudja megérteni, aki átélt már hasonlót. Ezek az emberek sokszor meg vannak félemlítve, bántalmazták őket, ne várj mindig racionális viselkedést.

2014. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha én megtudok oldani tucatnyi deviáns viselkedést, akkor te is legyél képes egyet megoldani.
2014. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Sajnos nálunk most aktuális a dolog. Közös négy lakásos társasházban lakunk, ahól van ugyan mindenkinek lekerítve egy pici udvara, kivéve a legutóbbi delikvensnek, akinek így a közös udvarrésszel még nincs határos kerítése. Idős édesanyjával költözött be a lakásba, akit és egyben minket is terrorban tart, üvöltözik, fenyegetőzik stb. A saját annya egy héten belül másodszor hívta ki a rendőröket rá, mert el akarta vágni a saját fia a torkát. Bevitték ugyan, de ennek ellenére már másnap délután újra itt volt. A buli ment tovább, ma már a mentők vitték el, úgy hogy a rendőrök hozták ki a lakásból, és rákötözték a hordágyra. Nem tudom, hogy meddig lesz bent, de nem adok neki 48órát, és szerintem újra kint lesz, bár a néni megígérte, hogy holnap elmegy és kijelenteti a lakásból, erről a címről, mert az anyuka a tulajdonos, és kér távoltartást a saját fiától. Engem egyébként nem érdekel, mert ha nekem esik, akkor biztosan leverem, de azt már nehezebben viselem, mikor páromnak pofázik, tiszteletlen vele. Neagy isten ha a páromnak esne, akkor meg úgyis addig ütöm, amíg szuszog. De kérdem én, miért kell megvárni ilyen esetben, amíg be nem következik a baj? Mit mondanak majd a rendőrök meg az orvosok, ha egyszer vérbe fagyva találják a kb.65éves idős nénit, mert a drágalátos 42éves kisfia elvágja a torkát neki szaros 2000forintért, mert Ö italt akár venni? Ja, és majd ezt is megússza pár év kényszer gyógykezeléssel, mondván, hogy nem volt beszámítható, és majd még sajnálni is kell, mert Ö a mentális beteg. Hát kérem szépen, hogy is van ez?
2018. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!