Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ért már valaki tetten rendőrt,...

Anowind kérdése:

Ért már valaki tetten rendőrt, hogy szabálytalankodott?

Figyelt kérdés

- Ugye tudjuk mi jár akkor, ha szabálytalankodunk valamit akkor mi jár? Valamilyen büntetés. De mi van akkor ha én érem tetten a rendőrt, hogy szabálytalankodik? (buszmegállóba áll, szemetel az utcán stb.)


- Én felszólíthatom-e a rendőrt, hogy ez így nem helyes? Vagy ezért is büntetés jár?


- Kivel történt már ilyen eset?



2013. jan. 29. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Valóban szerencsétlenül fogalmaztam. Arra próbáltam - félreérthetően - rávilágítani, hogy az előbb írt esetben inkább álljanak a mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyen, mint az út közepén, amivel akadályozzák a forgalmat, ezáltal akár veszélyhelyzetet is előidézhetnek. Csupán erről van szó. Ettől függetlenül a többiben azt hiszem egyetérthetünk. A lényeg, hogy indokolt legyen a szabályok megsértése. Ha nem indokolt, ugyanúgy megbüntetik a rendőrt is, sőt kap egy szép fegyelmi eljárást is a nyakába.
2013. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 8!


Mint minden rendszerben lehetnek és vannak is nem oda való elemek. Így van ez a rendőrségnél, az eü-ben vagy akár az igazságszolgáltatásban- korrupt ügyész vagy bíró- vagy akár politikus. Ha mindenki általánosítana a rendőrök mindenkire rárontanának, mivel olyan sok "civil" gyilkos csaló, bűnöző ember van!!! Nekik meg ez a tapasztalatuk......... Ha általánosítasz és ők is ezt tennék, akkor senkinek sem segítenének.

2013. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves 12.!


Természetesen igazad van, hogy nem odavaló emberek mindenhol vannak, ebben nem nehéz egyetérteni.


Véleményem szerint általánosítás a 3. számú hozzászólásban van.


Ha a "gyökér fakabát" kifejezésemre gondolsz, az nem általánosítás volt, hanem az általános hozzáállás az állampolgárok részéről. És már csak azért sem volt az, mert rendőr vagyok. :)

2013. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Persze, nap mint nap látni - főleg a közlekedésben - szabálytalankodó rendőröket. Ők is csak emberek.

Ami talán jobban felhúzott, amikor valamelyik nap megláttam az M0-son a forgalomtól elzárt legbelső sávban, forgalommal szemben álló, hatósági jelzés nélküli sötétszürke 1x éves Suzuki Swiftből taffiznak, azért ez már kicsit a pofátlanság netovábbja :)


Egy fotót megért volna a mutatvány.

2013. jan. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Felesleges a kérdés. Ugyanis ha egy haverral történik valami, azt is simán elintézik, nemhogy ha közülük valóval!

Viszont ami bosszantó az az hogy ha egyszer bekerült valaki rendőrnek, akkor élete végéig lehet az és fel sem merül hogy esetleg és gyakorlatilag alkalmatlan lett a rend őrzésére. Nem szűrik ki közülük a köcsögöket, csak egyre feljebb nyalják egymás seggét, és kirúgás helyett eltusolják az ügyeket!

2013. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem szándékozom védeni a rendőröket. Velem is megesett, hogy éles kanyarban a szembejövő hé félig az én sávomban, a megengedettt sebességet jóval túllépve telefonnal a kezében majdnem letolt az útról. Viszont dolgoztam már egy-két helyen, és tapasztalatból tudom, hogy az előírásokat maximálisan betartva lehetetlen a munkát elvégezni. Miért lenne ez másképp a rendőröknél? Tőlük is eredményt követel a főnök. Meg aztán mindenki igyekszik a munkájából egy kis hasznot is húzni. És aki megteheti, nyilván többet enged meg magának, mint az átlag polgár. A kertész is rálép a fűre...
2013. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!