Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már nálad házkutatás?...

Volt már nálad házkutatás? Milyen volt? Meddig tartott?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálam volt úgy 3 éve .

Határ menti településen lakok és egyszer kerestek csempészeket és az egész faluban bementek minden házba és átnéztek minden helyiséget .


Ha jól emlékszem 4 határőr jött be és minden helyiséget , illetve ahol el lehet bújni átnéztek . Hajnalban nem kicsit megvoltam lepődve mikor jöttek .

2013. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én akkor pont bent voltam, anyáméknál kerestek autóalkatrészeket. Megtúrták az ágyneműt is a látszat kedvéért de ők sem gondolták komolyan, hogy ott olajos autóalkatrészek lennének. A szüleim elég szomorkások voltak mire haza értem, nagyjából ennyi, fiatalság bolondság...
2013. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt.
2013. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Amikor a zasszony idegen bugyit talált az ágy mögött. Na, akkor volt házkutatás, de úgy rendesen. Meg ajtócsapkodás is.

Na, az házkutatás volt.

2013. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nálam volt többször is. Igaz tizenéves voltam, és párszor "rossukor rossz helyen" voltam, ezért időnként mikor mást figyeltek meg és elkapták, olyankor automatikusan nálam is volt házkutatás. Fontos: ha nem te vagy a lakás tulajdonosa, akkor csak a te szobádban kutathatnak és a garázsban, autódban. Minden esetben áthívtak egy szomszédot tanunak. Általában fél óra alatt lement, és jegyzőkönyvet vettek fel amiből egy példányt ott hagytak.
2013. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél órától 1napig is terjedhet. Függ a bűncselekmény súlyától... meg h mit keresnek. Kábítószer esetén kutya is van általában.
2013. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az, hogy bemennek a határőrök és keresnek valakit, nem házkutatás. Házkutatást csak bíró rendelhet el, pontosan meg van határozva a célja, tanúk kellenek hozzá, jegyzőkönyv készül róla. És alapos:-)
2013. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pont egy ismerősömnél voltam , amikor jöttek hozzájuk. Kb. 20 perc alatt végeztek. Benéztek a szekrénybe, az ágyneműtartóba, aláíratták a papírt és el is mentek.
2013. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Egyébként nem kell a házkutatáshoz bírói engedély. Adott esetben úgynevezett házkutatási parancs sem kell, aminek a hivatalos neve Határozat házkutatásról. Amennyiben a házkutatás halasztást nem tűr,- márpedig van ilyen eset- akkor határozat nélkül is végre lehet hajtani a házkutatást. Természetesen a házkutatás menetéról jegyzőkönyv készül, és utólagosan kerül kikézbesítésre a határozat. A házkutatás módja ellen panasszal, a házkutatás ténye ellen pedig ellenvetéssel lehet élni. A mód elleni panasz, pl. a kutatás során tönkre tettek valamit, stb. Nem árt, ha legalább két hatósági tanu van jelen, mert ők a jelenlétükkel később az eljárás során igazolni tudják, hogy pl. a lefoglalt dolog valóban onnan és óly módon került-e elő, ahogyan az a jegyzőkönyvben le volt írva.
2013. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne kereskedj droggal. :)
2013. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!