Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés

Tegnap estefelé levágta a szomszédom az ujját ( takarmánydaráló elkapta ) . Én vittem be a kórházba és nem vittem , magammal jogosítványt . De nem ez a legkisebb probléma amit tegnap csináltam . 30-as tábla helyett 90-nel mentem és a kórház előtt úgy 150m-re nem álltam meg a rendőröknek .Eléggé ideges voltam , mert elég sok vére már elfolyt és össze-vissza beszélt ezért nem álltam meg a rendőrnek és kikerültem . Szirénázva jöttek utánam egészen a kórházig . Ott elég idegesek voltak és úgy szálltak ki , hogy a kezük a fegyverükön volt . De mikor meglátták , hogy mi a helyzet

, nem foglalkoztak velem . Az egyikük segített bevinni a szomszédomat . Mikor ellátták az orvosok kimentünk és beszélgettünk . Elkérték az irataimat és elmeséltem nekik , hogy mi történt pontosan . Azt mondták , hogy holnap után ( holnap ) menjek be a rendőrségre az összes okiratommal ( személyi , jogosítvány , lakcím , stb. ) és majd akkor készítenek jegyzőkönyvet .

Az biztos , hogy kapok egy alapos fejmosást . Milyen büntetésre számíthatok ? Jogsielvétel , pénzbírság , vagy mire készüljek fel ?


Azért nem mentővel vitettük be , mert legalább 20 perc mire a mentők ki érnek , mert körülbelül 2x messzebb van a mentőállomás , mint a kórház és én kocsival betudtam , vinni 10perc alatt .


2013. febr. 6. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapos fejmosásnál többet nem fogsz kapni. Kapsz egy szóbeli figyelmeztetést, aztán ennyi. A körülményeket látták ők is, ezeket figyelembe fogják venni.

Azért majd írd meg, hogy mi volt!

2013. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

szerintem nem lesz semmi gond. nem hiszem, hogy fejmosást kapnál. az adott helyzetben a legtöbben nem a jogsijukat keresgélnék, hanem azonnal cselekednének, hisz emberélet múlhat rajta.


persze egy ujj talán nem halálos így belegondolva, de nem vagy orvos, hogy ezt te ott eldöntsed.


vigyél be mindent, mond el, mi a helyzet és szerintem nem lesz gond.

2013. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
30%

Ha egy csepp igazság is lenne, akkor jutalmat kapnál és nem büntetést. Jó lenne, ha majd megírnád, hogy mi lett a vége.

Remélem nem lesz semmi bajod belőle.

2013. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat . Hát legyen igazatok , de nekem , nagyon nincsen szerencsém a rendőrökkel . Egy hónapja 15000ft-al büntettek , mert nem volt rendszámtábla világításom . Majd holnap délelőtt kiderül .


Egyébként én lehet , hogy jobban indeges voltam tegnap , mint a 60 éves szomszédom . Most először láttam ilyet és nem volt számomra szép látvány , hogy a hüvelyujja tövig hiányzik .

2013. febr. 6. 18:02
 5/10 ZETAS ***** válasza:

Akiről tudok, hogy hasonló esetben volt (roma), az a feleségét vitte 150-el ment 50 helyett. Annyi a különbség, hogy róla felvétel is készült és ~1 km a városhatárban megállították.

Szintén továbbengedték, de az eljárás lefolyt ellene és nem számított felmentő körülménynek, hogy infarktusos embert visz be. Jogsija ugrott, mert kigyűltek a pontjai.

2013. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Voltam bent és választhattam két lehetőség közül az első az volt , hogy kapok egy 10e forintos csekket jogosítvány nélküli vezetésért , és eltekintenek , a gyorshajtástól . Azt mondták , hogy a körülmények miatt azt nem veszik figyelembe , hogy nem álltam meg a járőröknek .


A második lehetőség az lett volna , hogy nem kell fizetnem és kapok 4 nap elzárást mert kikerültem a rendőrt és nem álltam meg .


Inkább az elsőt választottam , mert nem szeretném kipróbálni milyen a fogda .

2013. febr. 7. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
még egész "méltányosnak" nevezhetjük, bár eltekinthettek volna ettől is...
2013. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ZETAS ***** válasza:

"A második lehetőség az lett volna , hogy nem kell fizetnem és kapok 4 nap elzárást mert kikerültem a rendőrt és nem álltam meg . "


Na ezért kell ügyvéddel menni, mert rendőr 4 napos elzárásra nem ítélhet, csak játszották az agyukat. Blöfföltek... bejött nekik :)


Szerintem te hazudsz kicsit :). Ha igaz, akkor gusztustalan eljárás a részükről.

2013. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi érdekem lenne , ha hazudnék ?

A papírt amit kaptam , abban nem lett beleírva a második lehetőség amit mondtak .

Őszintén megmondva hülye vagyok a jogokhoz , így nem tudom , hogy át e vertek . De most már nem lehet rajta változtatni . Jövőhéten kapok fizetést és befizetem , aztán le van tudva a történet .

2013. febr. 8. 10:41
 10/10 ZETAS ***** válasza:

Akkor végül is győzött az igazság és mindenki boldog.

Ennek örülök!

2013. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!