Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit beidéznek a rendőrs...

Ha valakit beidéznek a rendőrségre, gyanusítottként, hogy x, y időben meg kell jelenni kihallgatásra, és mikor bemegy a nyomozó aki kihallgatja az tudja, hogy az illetőnek volt e priusza vagy nem?

Figyelt kérdés

Vagy a nyomozó az nem foglalkozik vele,mert az majd a bíró dolga,hogy figyelembe veszi a priuszt is.


(Nem vagyok gyanusított csak nyomozó szeretnék lenni és érdekelnek ezek.)



2013. márc. 5. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal megnézik az illető aktáját a rendszerben és abból tudni fogjja hogy voltak már előtte dolgai, de a nyomozó önmagával ezzel nem foglalkozik egészen addig ameddig a jelenlegi üggyel nem köthető össze. Persze van vagy lehet olyan amikor azt is megnézik hátha köze lehet valamihez, de ez inkább a bíró dolga ezt figyelembe venni. Persze a nyomozó is tudni fog erről és esetleg mondani fogja hogy mire számíthat ha azt is beleveszik a dolgokba.
2013. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
85%
ha bűncselekménnyel vádolnak akkor már azelőtt utánanéznek az aktádnak mielőtt kihallgatnának.
2013. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én tanú voltam egy ügyben,amikor felmentem a nyomozóval az irodába elkérte a személyimet,és látta is a rendszerben hogy milyen szabálysértésem volt egy évvel az előtt.Tehát gondolom látja hogy volt-e priusza.
2013. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal lát mindent. Ha beírja a nevedet a programukba, automatikusan kidob mindent. Még azt is, ha egyszer leigazoltattak.
2013. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudja.
2013. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt azonnal mutatja a rendszer, amint felviszi az eljáró nyomozó az adatokat a jegyzőkönyv megnyitásakor, másrészt gyanúsítottakról a kihallgatásuk előtt "priusz-lapot" nyomtatnak, amibe szintén minden benne van.
2013. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, meg is kell nézni, "priuszt" is bele kell rakni az aktába.
2013. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden iratrögzítés a személyes adatokkal kezdődik. A szabálysértési és a körözési nyilvántartást azonnal kidobja. Ha meg akarja nézni akkor 1 kattintással megtudja nézni. Egy rutinos nyomozó nagyon jól tudja, hogy ki az, aki volt már gyanúsított.

Van pár ember, akinek a személyes adatait fejből tudom.

2013. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bucsek : kíváncsi lennék egy őszinte válaszra - műhelytitokra , mert szoktalak látni a rendőrös kérdéseknél : a belső rendszeretekben tényleg élete végéig benne marad mindenki, akinek valaha is köze volt a rendőrséghez ? (Szóval ha gyanusított volt, vagy vádlott, de felmentették bíróságon..stb. )


Nekem egy ügyvéd ismerős mondta egyszer sejtelmesen, hogy

igen, csak nincs nagydobra verve. Meg nagyim falujában egy

rosszéletű fiatal csávó lakik, akinek csomó összeütközése volt már a rendőrséggel, de soha nem ment tovább egyik ügye sem , csak volt benn több ügyben gyanusítotti kihallgatáson, meg ilyenek, és mondta a nagyim, hogy az egyik rendőr mondta egyszer neki, hogy hát igen, annak a fiúnak már nagy aktája van náluk. Ebből is gonodlom, hogy mindent megőríz a rendőrségi belső rendszer .


Egyébként is, szerintem a józan ész is azt diktálja, hogy ha már valakinek benn vannak egy gyanusítás miatt az adatai, ujjlenyomata, fényképe, azt minek dobnák ki, minél több emberről vannak adataik, egy bűncselekménynél annál több embert tudnak lefuttatni a rendszerben, hogy nem lehet-e az ő ujjlenyomata..


Örülnék egy őszinte válasznak, de ha nem szabad megmondanotok, inkább ne írj semmi olyat, hogy "a törvény szerint x év után ki kell venni mindenkit a rendszerből " ; szóval akkor inkább ne írj semmit :)


Amúgy priviben is érdekelne a válasz, ha nem publikus.

2013. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mióta az új programunk működik, mindenkinek utána lehet nézni a szabálysértési, illetve bcs. elkövetésének előéletébe. Ez a 2000-es évek elejétől van, pontosan már nem emlékszem.

A többi az nem publikus neked sem.

2013. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!