Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehetnék nyomozó?

Hogy lehetnék nyomozó?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 3 nap múlva már 17 leszek.


Jelenleg Géplakatosnak tanulok, 3 éves a szakma,de tavaly kezdtem a szakmát és meg is buktam mivel túl sokat hiányoztam,most tehát megint elsös vagyok,nem vagyok egy jó tanuló de 2 es alá soha nem megyek az átlagom kb 2-3 között van.


Igazábol én mindig arrol álmodoztam hogy majd egyszer rendör lehetek,nekem ez a Géplakatos szakma ugy mond nem tetszik.


De viszont hogy rendör lehessek kell éretségi.

Milyen iskolát ajánlanátok nekem ahol kapok érettségit és ki tanulhatom a rendör azon belül nyomozó szakmát?


Meg van egy kis bökkenöm, amely sulik érettségit adnak,de lehetséges hogy a rendör iskoláért fizetni, plusz jogsi is kell oda,a szüleim nem tudják hogy én rendör akarok lenni nem merem elmondani nekik.

Mivel hogy ök "semmirevalóknak" tartják öket,félre értés ne legyen nem bünözök csak nem szivlelik a rendörségi állást.


Szóval ha elmondom nekik a tanulmányi költségeket biztos nem állnák,én most már durván 17 évesen sehonnan nem tudok ennyi pénzt keresni.


Géplakatos azért nem akarok maradni mert igazábol nem értek hozzá,és a mühelybe mindent elrontok,meg mint irtam a rendöri szakma jobban érdekel.


Büntetet elö életü nem vagyok.


Igazából most nem tudom mit csináljak.


Ezek alapján lehetnék én valaha nyomozó,vagy jobb ha elfelejtem az egészet?



2013. márc. 10. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy nem vagy büntetlen előéletű? Ha csak szabálysértés miatt volt ellened eljárás, vagy csekk, attól még büntetlen előéletűnek számítasz, viszont ha már büntetőeljárás folyt ellened és a bíróság meg is büntetett, akkor már gondok vannak.

Egyébként meg egy jó géplakatos szakmával a kezedben külföldön nagyon jól fizető karriert is befuthatsz, utána meg nyitsz itthon egy műhelyt, vagy beállsz egy tapasztalt lakatoshoz dolgozni és akkor is szép sikereket érhetsz el. Nem akarlak lebeszélni a rendőrszakmáról, de ez nem fizet jól, sok ideggel jár és sok számodra értelmetlen hülyeséggel, tehát tényleg nagyon elhivatottnak kell lenned, ha ez akarsz lenni. Messze nem olyan sem a rendőrök, sem a rendőr nyomozók élete, mint a filmeken.


De most az alapvető kérdés: miért is írtad azt, hogy nem vagy büntetlen előéletű?

2013. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát azért írtam mert nyilvánvaló aki már büntetett elő életű az már eleve nem lehet rendőr,azt hiszem ez benne van az alap szabályba.


Ezért is írtam ki hogy nem vagyok büntetett elő életű.


Egyébként nem voltam meg büntetve soha se,még egy piros lámpán sem mentem át soha.

2013. márc. 10. 19:18
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet hogy jó szakma a Géplakatos,és többet is keresnék vele.


De mint azt már le írtam ügyetlen vagyok hozzá, még ilyen aprobb is munkákhoz is mint például fürészelés,vagy reszelés.


Ezért is kéne ezt a szakmát abba hagynom,mert mi lesz így velem a szakmunkás vizsgán 3 év múlva?! Simán megbuktatnak,és akkor nem volt eddig értelme semminek.

2013. márc. 10. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Kapitányságon kérdezősködj.
2013. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Boccs, de úgy olvastam, hogy "büntetlen előéletű nem vagyok" . :D Ez is a fáradtságnak tudható be, amivel ez a szakma jár. Ha nem vagy büntetett előéletű, akkor az már jó. Érettségizz le, utána meg irány a rendészeti szakközép, ahol lehúzol két évet, utána meg járőrként szerelsz fel, amiből kb 3-5 év után átkérheted magad nyomozónak, ha van üres hely és kiemelkedő a munkád.

A rendőrszakközéphez nem kell jogsi, legalábbis régen biztos nem kellett, de a sulik oldalán találsz erről több infót, viszont a suli befejezte előtt meg kell, hogy legyen a B kategóriás jogsid. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karát azt nem javaslom, mert ha egy szakmunkásban 2-3as jegyeid vannak, akkor tuti, hogy oda nem vesznek fel, de rendőrszakközépbe még van esélyed bekerülni, de azért ahhoz is össze kell szedned magad, mert a jelentkezéskor elsősorban történelmet és állampolgári ismereteket, valamint alapműveltséget kérnek tesztek formájában, amik nem nehezek, de azért érdemes készülni rá.

2013. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vezetői engedély nélkül nem lehetsz rendőr.

2-3-as tanulóként pedig nincs esélyed a sikeres felvételihez.

2013. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pro Patria ***** válasza:
Sajnos nem segíthetünk. Az első próbatétel, amit meg kell lépned, hogy kinyomozod a választ.
2013. márc. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak üzenem : Köszönöm a pontos le írást!


Egyébként te ezt mind honnan tudod ilyen jól,rendőr vagy ?

2013. márc. 11. 12:30
 9/11 anonim válasza:

Hat ami azt illeti a tudas nagyon fontos. Elsosorban, ha bunugyire mesz es nem csak annyit akarsz elerni, hogy nagynehezenn levizsgazz, akkor jo megfigyelokeszseged; magas inteligenciad, szelesjoru tudasod es jo indukciis, valamint dedukcioskeszseged kell legyen, valamint nemart, ha szenvedelyed a korulotted levo targyak mukodesi menetenek megfejtese.

Aztmondtad, hogy ugyetlen vagy a mostani munkadhoz. Ez baj.



Nekem is lenne egy kerdesem, az ezt az uzenofalat olvasokhoz

intezve:


Iden vegzek. Mateken fogom folytatni Babes Bolyainn utana pedig egy kulonbozetit tennek es a Nemzeti Kozszolgalatira mennek egyelore az a tervem, hogy nyomozonak, persze csak akkor ha sikerul elsokent vegezni a MATEKen es tamogatni fog majd az EU a tovabbtanulasban...

Szoval a kerdes : - Mi a kulonbozeti vizsga targya ??


valaszkent egy blogot, vagy egy e-mailcimet is elfogadok. En majd felveszem a kapcsolatot.


Koszonom a lehetoseget es elnezest a lustasagomert amiert nem nyitottam uj oldalt.

2013. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm az eddigi válaszókat.


De egyébként hova menjek érettségizni ? Milyen iskolába vennének fel 2-3 as átlaggal ?

2013. márc. 11. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!