Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért gondolták rögtön a...

Miért gondolták rögtön a rendőrök, hogy én vagyok a betörő?

Figyelt kérdés

Mentem a vonattól hazafelé és este 11 is elmúlt,mert ugye minden nap este 10-ig dolgozom.

És sosem még,de tegnap jött szembe velem egy rendőrautó ilyen nagyobb és ült benne vagy 6-7 rendőr .

Megállt mellettem és az egyik aki elől a vezetőrendőr mellett ült azt mondta,hogy jó estét kívánok,személyi igazolványt legyen szíves.

Odaadtam és nem igazoltatott,mert ugye nem a kis rádióján keresztül beszélt,hanem az igazolványomról bepötyögött valamit a rádiótelefonja billentyűivel és aztán visszaadta az igazolványom.Közbe kérdezte,hogy honnan jövök és hová megyek,én pedig válaszoltam az igazat.

És utána azt mondták,hogy jó rendben van viszont látásra.

De én még csak kíváncsiságból megkérdeztem,hogy valakit keresnek,hogy pl engem is megállítottak?

Erre mondta,hogy sok a betörés a faluban.


Most komolyan azt hitték,hogy én vagyok a betörő aki késő este ugyan,de tisztességesen megy az utcán?


Mi volt az a bepötyögés a rádiótelefonjába vajon,és hogyhogy nem mondta,hogy ön ellen van folyamatban egy büntetőügy az Egri rendőrkapitányságon?Mert van,de kis ügy csak és azt hittem hogy mondja majd de nem mondta.

Köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. márc. 23. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
aki egy kisebb városban/városrészen/faluban este 10-11 után egyedül sétálgat, az gyanús. szerintem, főleg ha gyakoriak a betörések. inkább örülj neki, hogy vigyáznak rátok.
2013. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
89%
1-esnek igaza van.és örülni kell neki hogy olyan rendőrrel találkozol aki éjjel is teszi a dolgát.
2013. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Sms prióban lekért körözésre.
2013. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Előző!

Nem köröznek,de van ellenem folyamatban sajnos egy eljárás és azt hogy nem mondták?

2013. márc. 23. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
A prio csak a körözést nézi. Az eljárást nem látja a rendőr.
2013. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ezt te honnan tudod ennyire ilyen pontosan?
2013. márc. 23. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább van olyan rendőr, amelyik a bűnt hajkurássza és nem csak a büntetésekre utazik. Jól tette, hogy megállított, érezd inkább jól magad emiatt, hogy tesznek valamit a faluért ahol laksz. Igaz előbb kellett volna, ha sok a betörés. Ez amúgy természetesen gond is, hogy mindenki csak utólag okos!
2013. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bucsek onnan tudja, hogy rendőr.
2013. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Minden válaszadó igazat mondott a válaszaikban, valóban sms-ben prióztak le, hogy van-e ellened érvényben kiadott körözés. Mivel nem volt, ezért adta vissza a papírokat a rendőr és hagyott ott, nem pedig előállított. Mivel az eljárás ellened rendben folyik, tehát nem adtak ki rád körözést, ezért azt nem is látja, hiszen nem szerepelsz ez miatt a körözési nyilvántartásban. Ismétlem: körözési nyilvántartás, tehát nem a folyamatban lévő ügyek nyilvántartása, hanem a körözéseké!

Mellesleg ezen az oldalon a rendőrség topic alatt (és más témaköröknél is) több rendőr is választ szokott adni az adott kérdésekre, többek közt Bucsek kolléga is, meg én is.

Egyébként meg nem téged néztek betörőnek, csak leigazoltattak, úgyhogy ahelyett, hogy ezt firtatod, örülj, hogy végre az adott önkormányzatnak feltűnt, hogy sok a betörés és ez miatt több járőrt küldött ki a környékre éjjel, reméljük eredményes lesz a munkájuk!

2013. márc. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sni ***** válasza:
77%

Én már csak azt nem tudom, hogyan lehet tisztességesen menni az utcán, és ez miben különbözik attól, hogy bűnözve mész az utcán? olyankor sántít valaki, vagy mi?

Ha a rendőr úgy gondolta volna, hogy te vagy a betörő, akkor előállít, nem személyit kér tőled!

2013. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!