Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy általam tett feljelentés...

Egy általam tett feljelentés miatt a rendőrség ismét beidézett tanúnak, melyre köteles vagyok vinni 3000 ft értékű illetékbélyeget?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kb egy kedves szomszéd beletört egy szöget a biztonsági zárunkba, ezért ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem. Most behívtak tanúnak, és az idézés szerint

vinnem kell egy 3000 ft értékű illetékbélyeget magammal...

Ez tényleg feltétlen szükséges, és engem kell terheljen? Elég kemény hónapunk volt, az ajtózár cserének hála, nem állunk most olyan fényesen, hogy 3000 ft mindegy legyen. Köteles vagyok valóban vinni?


2013. márc. 29. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tényállásnak megfelelően igen.Be kell bizonyítanod a vádat,nyomozni nem fognak,max kimennek a szomszédhoz megkérdezik maga volt? Ha azt mondja nem akkor megszúntetik a nyomozást és ejtik az egészet.Te meg buktad a költségeket.Ha tanu lenne a vádra akkor persze más a helyzet.Valaki aki pontos személyleírást tud adni az elkövetőről ami a szomszédra illik.Nahát ennyi!Sok sikert !
2013. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ennyi költségem lesz összesen, vagy várhatok egyéb kiadásokra is még?
2013. márc. 29. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Várhatsz. Aki rendőrökkel szóba áll annak kiürül a zsebe.
2013. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

3000 forint illetékbélyegre??? :O Az érdekes...


Az illetékbélyeg darabja száz forint. Egyébként az azért kell(het), mert tanúnak csak illeték ellenében adható ki másolat azon nyomozási cselekményről (elsősorban kihallgatás) készült jegyzőkönyvről, melyen jelen volt.


Ellenben kétlem, hogy egy 30 oldalas jegyzőkönyvet vennének fel. És az iratmásolat kérés amúgy is csak egy lehetőség.


Feljelentő a feljelentésről viszont ingyen kaphat másolatot.


Szóval én felhívnám az előadót, hogy mire is kell az a 3000 forint egész pontosan...

2013. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenről én sem hallottam még. Max bírósági papíron lehet ilyen, olvasd el még egyszer, hátha valami fontosat nem olvastál el. Vagy hívd fel mi a ťúró ez. Biztos hogy a rendórség idézett be??Bár az igazgatásrendészeti részt nem ismerem, de itt büntető eljárást kellett elrendelni, ahol viszont ilyen NINCS.
2013. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értem én sem miért itt kérdezgetsz és miért nem az illetékest? Miből áll felhívni a megadott számon azt aki beidézett? Érthetetlen !
2013. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam telefonálni, de akkor már csak ügyelet volt, és akivel beszéltem nem tudott semmit se mondani, aki írta az idézést az meg csak kedden lesz bent...Szerettem volna addig kideríteni mi is ez... Bocs!
2013. márc. 31. 18:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na?
2013. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Miért nem írod meg hogy a végén mi történt? Mostmár nem fontos?
2018. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvettem az illetékbélyeget, bár telefonba mikor érdeklődtem a szükségességéről elmondtam, hogy károsultként felháborító, hogy engem terhel ez a költség. Mikor már meg volt a bélyeg, akkor telefonon felhívtak, hogy mégse vigyem, mert meg tudjuk oldani anélkül is...Itt valami már nem stimmelt, de akkor már nem érdekelt. Visszavittem a bélyeget a postára, és mivel ismerős volt a pénztárban, azt mondta, visszaveszi, de pénzt csak akkor tud adni majd vissza, ha valaki pont ilyet fog venni. Kb 3 hét után csörgött a telefonom, és visszakaptam az árát, rendesek voltak, így nem jöttem ki mínuszba akkor :)
2018. márc. 18. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!