Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megloptak! Mit tehetek?

HWarrior kérdése:

Megloptak! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Üdv. A történet onnan kezdődik, hogy egy internetes oldalon (expressz) megegyeztem egy emberrel, hogy én küldök, egy csomagot neki, és ő is küld egyet, de a csere ugyanazon a napon történik meg. (A csoamgom nagyjából 26ezer forint értékű csomag). Minden rendben ment, képeket is küldött, normálisan el lehetett vele beszélgetni. Aztán multhét hétfőn feladtam a csoamgot, rendesen postán ahogyan megbeszéltük, de a vevő állítása szerint még nem ért oda a csoamg, és így ő sem küldi nekem az árát, vagyis az ő csomagját. Az az érzésem hogy megloptak, mert maximum 2 napon belül meg kellett érkeznie a csoamgnak, de ő ezt tagadja, és már napok óta a leveleimre sem válaszol. Ilyenkor mit tudok tenni? Valahogyan visszakaphatom a csomagomat, vagy az árát?

2013. febr. 23. 11:24
 1/4 anonim válasza:
42%

Ha van cím meg hasonló akkor menj a rendőrségre a Postán is nyoma kell hogy legyen a dolognak ha valaki kapott csomagot de előtte dobd fel ezt az embernek is hátha megjön az esze.

A Postát is hívhatod ahová a csomagot küldted hogy tényleg megérkezett vagy sem.

2013. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

A postai kézbesítőszelvényt a csomag átvevője aláírja.

Csomag keresése, panasz esetén, ha Te reklamálsz, a postának be kell mutatnia az átvételi bizonylatot az aláírással.

Csak így tudja bizonyítani, hogy átadta a csomagot, nem "nyelte le".

2013. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy nagyon egyszerű lépést már hétfőn megtehetsz:bemész bármelyik postahivatalba a feladóvevényeddel és megkéred az egyik ablakban ülő csajszit legyen szíves utánanézni hogy ezt a csomagot kézbesítették-e már!Ha a válasz igen akkor indíts tudakozványt-mivel az átvevőnek alá kellett írnia.Ha még nem vették át megmondják hogy melyik postán van letétben ahol a címzett át tudja venni.Én az eredmény tudatában hívnám fel újra a címzettet.
2013. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andrej031 ***** válasza:

az égegy adta világon semmit engem szintén az expreszen loptak meg kifizettem 110 ezret két éve egy telóért és a teló utközben elveszett.A rendőrség válasza gházkutatást tartottak az illetőnél és nemvolt nála a teló és ezzel lezárták az ügyet menjek bíróságra.

Egy másik ügyben rablásközben tettenértünk egy tolvajt amikor a kölcsönkért platós kocsijával hajtott el a telkünkről az épitőanyagainkal mikor bementünk a zsernyákokhoz megadtuk az elkövető nevét pontos címét és a kocsi rendszámát hogy legyenek szivesek kimenni utánna nézni aztfelelték neoktassuk ki őket ez nem így megy azóta 3 év telt el féléveanyi volt a válaszuk nembizonyitható a büntény.Más püortályáról engedélynélkül elvit dolgokat fizetség nélkül és nembizonyitható és még kise mentek ellenőrizni

Ugyan ez a személy 35 milió értékben lizingelt munka gépeket majd 3 hónapra bejelentette hogy ellopták és még utánna két hónapmulva is

járt a lopott gépekkel és a rendőrség csak nevetett engem mikor autó balesetem volt és az öv töb bordám is eltörte megbüntettek mert a szakértőjük megállapította hogy nemvolt bekapcsolva az övem és nemért semmit azorvosi papírom mivel a szakértő szerint nemvolt megnyúlva az övem 60km nél.Csak a robbanó patron mitől durrant el ami az övet rántja vissza?

Kiikéne iktatni az összes rendőrt ők az igazi bünözők

2013. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!