Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pénzbeli büntetésre számíthato...

Pénzbeli büntetésre számíthatok amiért nem talállt otthon a rendőrség?

Figyelt kérdés

Pár ezer ftról van szó amiért feljelentettek (megfizettem már).

A rendőrség eljött 200km-re hozzám a lakcímemre .

Most be kell mennem a közig. osztályra . Azért kell menjek hogy kifizetesség velem a "benzint" mivel eljöttek hozzám ??????


Nem lett valami jó a fogalmazásom,de most ideges vagyok..



2013. ápr. 3. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóltak hogy mennek? Mert ha nem elég érdekes lenne, ha megpróbálnák azt is megfizettetni veled.
2013. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem nem szóltak .

Más elérhetőségem nem volt csak a címem . De épp ne voltam otthon mert dolgoztam,pár napra rá jött a levél hogy kerestek.

Azonnal felvettem velük a kapcsolatot .

(Szabálysértés pár ezer ft,megtérítve már)

Csak akkor nem értem miért kell a közig. osztályra mennem ..

2013. ápr. 3. 17:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyet találltam : előállítás költségek.... ezek szerint van !
2013. ápr. 3. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp győződj meg arról, hogy nem csak a rendőrség nevében történik és esetleg valami csaló van a háttérben: Menj be szerintem a levéllel valami helyi rendőrségre, kérdezd meg tőlük, hogy valódi e, mond el nekik a történetet, mert nagyon nincs valóság szaga a helyzetnek.. Mielőtt elmész mindenképp tégy meg minden lépést, hogy nehogy az derüljön ki, hogy valaki átvert.
2013. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem csalás. Nézz utána a rendőrségi törvényben az elővezetésnél.

Ha a bírságot nem fizeted be a megadott határidőig, akkor leküldenek a rendőrségre egy átiratot, hogy kutassanak fel, és 5 napon belül fizesd be. Ha nem tudod teljesíteni, nem jelentkeztél közmunkára, és adók módjára sem tudják behajtani, akkor mint jelen esetben megkísérelnek elővezetni elzárásra (amennyiben a helyszínen nem tudod igazolni, hogy befizetted).

A sikertelen elővezetésnél a rendőrség épülete, és a lakóhelyed közötti távolságot lemérik, jelentést írnak. Kilométerenként 450Ft forint az elővezetés díja, de nem lehet kevesebb mint 7000 Forint.

2013. ápr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez biztos ? Kicsit túlzásnak tartom hogy 90 ezret fizessek mert lejöttek hozzám bejelentés,levél kiküldése nélkül .

Ilyen piti ügyből ekkorát keríteni .... ??

2013. ápr. 4. 00:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem nem arról van szó hogy kiszabott bírságot nem fizettem volna be vagy ilyesmi .

Egyszerűen a bank a címemet adta meg nekik , ők meg megkerestek . nem találltak , de én felvettem a kapcs velük hogy jó a címem,egyszerűen csak meloztam azért nem voltam otthon .

De nem is értem miért jöttek ki egyáltalán .

De holnap kiderül minden .

2013. ápr. 4. 00:11
 8/8 A kérdező kommentje:

Hazaértem,megvolt a kihallgatás,jegyzőkönyv stb .

Azt mondta a nyomozó,így hogy engem nem vittek el , nem utaztattak meg , így nem verhetik rám a benzin pénzt .

De ő maga is csodálotta hogy olyan messziről eljöttek.

2013. ápr. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!