Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számíthatok csomag illetve...

Számíthatok csomag illetve ruházat átvizsgálásra?

Figyelt kérdés

Ha egyszerűen megyek az utcán és odajön hozzám egy rendőr vagy vámos vagy más hatósági személy joguk van-e csak úgy átvizsgálni a csomagomat, ruhámat?


Vagy ha mondjuk gázosabb helyen vagyok, pl. a Józsefvárosi vagy az Ecseri piacon esetleg a környékükön?


Nem arról van szó, hogy rejtegetek valamit, de szeretném tudni, hogy mik a jogaim.

Nem szeretem ha megsértik, illetve elég megalázó is az eljárás.


2009. szept. 22. 01:12
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Egy szolgálatban lévő rendőr kérheti, hogy mutasd meg a táskád tartalmát vagy tedd ki, ami a zsebeidben van...


Biztonsági őr ilyet nem kérhet, nem jogosult sem megmotozni, sem kikutatni!!! (Kérhet rá, hogy önként mutasd meg a táskád, vagy a zsebed, de ha ezt te megtagadod, semmit nem tehet!)


Ha nem rejtegetsz semmi törvénytelent, akkor félnivalód sincs, nyugodtan mutasd meg a táskád/zsebed! :D


Ja, és nem kell "gázosabb" helyekre menni, akkor nem kerülsz kellemetlen helyzetbe sem!

2009. szept. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Amióta az Unióban a határokon megszünt a vámvizsgálat,az egész Únió területén joga van a rendvédelmi szerveknek igazoltatni bárkit,a csomagjait,kocsiját átvizsgálni az ország egész területén.Ezt megtehetik a francia,német,svájci stb. rendőrök és vámosok is.És meg is teszik sok esetben.A magyaroknak is joguk van ehhez.Ne tarts magadnál semmit,amivel bajba kerülhetsz,és ne menj zűrös helyekre,akkor nem fogsz félni az igazoltatástól.
2009. szept. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy félek-e illetve, hogy van-e nálam olyan dolog.


Azt is tudom, hogy joguk van hozzá.


Arra lennék kíváncsi, hogy számíthatok-e rá? Tehát, hogy a gyakorlatban milyen esély van rá?

2009. szept. 22. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
"Nem arról van szó..." persze persze, mesélj már másnak :D Akkor ugyan minek kérded? Ha átmotoznak és ezt megtehetik és találnak vmit nálad, amit a törvényt tilt, akkor ráb@sztál és ezt te is tudod!
2009. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az előző hozzászólónak:

Higgy amit akarsz!


Többiek:

Arra volnék, lettem volna, vagyok kíváncsi, hogy számíthatok-e rá? Milyen a gyakorisága? Nem pedig arra, hogy van-e joguk rá. Persze, hogy van, ezért hatóság, én is tudom.

2009. szept. 22. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sokat jártam a józsefvárosi piacon, de soha nem állítottak meg a rendőrök és nem kértek el semmit. Egyszerűen kimentem vásárolgatni (nem tiltott dolgot, hanem ruhát cipőt stb) Ellenben, aki gyanúsan viselkedik (szemmel láthatóan kerüli a rendőröket, gyanúsan rejteget valamit), gyanús kinézete van (nagydarab roma csávó, kicsi kínia, arab stb)és full sötét kocsival jár azon a környéken, akkor igen gyakran előfordul az illetővel, hogy belebotlik a rendőrbe, vámosba, pénzügyőrbe.

Szóval, ha átlagos, törvénytisztelő állampolgár vagy és nem csinálsz semmit amivel felhívnád magadra a figyelmet, csak egyszerűen vásárolgatni akarsz (és persze nem viperát, meg pisztolyt) akkor szerintem simán elsétálnak melletted a rend őrei. Hameg mégsem és megállítanak, akkor joguk van ahhoz, hogy megnézzék mi van nálad és neked állampolgári kötelességed megmutatni.

2009. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, végre valaki tényleg a kérdésre válaszol.


Te múltidőben írtad, hogy sokat jártál.

De az elmúlt időkben már mindennaposak a razziák pl. a Jóskán.

2009. szept. 23. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

A razziák nem a vásárlókat érintik jórészt, hanem az árusokat, akik illegálisan árulnak, vagy illegális az árujuk. Én már jó ideje nem voltam a józsefvárosin, dea párom a múlt héten kétszer is volt. Egyszer sem igazoltatták.

Azért már engem is érdekelne hogy mire föl ez a nagy érdeklődés. Nekem soha nem jutott még eszembe ezen gondolkozni. Ugyanúgy megállthat a rendőr a Váci utcában vagy a Hősök terén és kérheti, hogy mutassam meg mi van a táskámban. Miért pont az ecseri meg a józsefvárosi?

2009. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%
Józsefvárosi piac az egy szar hely.. ott minden van.. vipera, gázpisztoly, gázspray, boxer... minden szar.. tüzijáték, drog, pénz.. ott a sok arab azt váltják a valutát.. oda én nem mennék.. régen sokat jártam, de szerintem ha ruci kell menjél az ázsiába vagy ide oda.. ha meg fegyver kell akkor kérj meg valakit aki elmegy helyetted ;D vagy vedd meg boltba.. sok éles fegyverhez nem kell engedély..
2009. szept. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem istenkirály hely, mindent megkapsz egy helyen és még alkudni is lehet, sőt kell is. Átlagos hétköznapi kinézetű embereket ritkán motoznak, ha nem viselkedsz gyanúsan majdnem biztos hogy nyugton hagynak. A razziáknál tényleg az árusokat kúrják se99be hintőporos gumibottal.
2009. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!