Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál a járőr belenyú...

Igazoltatásnál a járőr belenyúlhat a nadrágom, kabátom zsebeibe?

Figyelt kérdés

Állandóan beletúrnak a zsebeimbe, belenyúlnak a hátizsákomba, nem hiszik el, hogy mindent kiraktam... Igazából nem zavar, ha neki jól esik, de szabályos ez?

Vagy csak arra van joga, hogy megkérjen, fordítsam ki az üres zsebeket és mutassam meg az üres táskát?


2013. máj. 6. 23:34
1 2 3
 1/23 sni ***** válasza:
94%
ruházat és csomagátvizsgálás, igen szabályos...
2013. máj. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Szabályos.
2013. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem. Ha alapos oka van rá akkor igen,de ezt sem közszemlére téve. Egyébként Ffi nő zsebeibe és táskájában nem turkálhat! Régen ez volt a szabály.
2013. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
2:1 Akkor most igen vagy nem? :))
2013. máj. 7. 16:58
 5/23 sni ***** válasza:
100%
A nő táskájában igen, a zsebeiben akkor, ha alapos indok van rá, nincs a közelben női rendőr, és azt is úgy, hogy nem lehet közszemérem sértő módon, egyébként lehet!
2013. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Ez hülye kérdés! Miért ne lehetne. Ha nem lehetne holnaptól mindenki hordhatna magánál bármit. A dílerek legnagyobb örömére!!!!!!
2013. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem csak lehet, hanem KÖTELEZŐ is!!! Csak nem mindenkivel csinálják meg a rendőrök!
2013. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

6-os!

Lehet, hogy hülye kérdés! Sőt, tudom, hogy az.


Azért tettem fel, mert nem találtam erre egyértelműt a neten (a rendőrség oldalain sem), és több barátom is azt mondta, hogy ez szabálytalan.

De, mint említettem, engem egyáltalán nem zavar, mert nem vagyok se díler, se fegyvercsempész, sőt még csak nem is füvezek.

U.i.: még kifejezetten fel is izgulok, ha egy jóképű rendőr srác belenyúl a farzsebembe és simogatja a seggem, wow!! :))))

2013. máj. 8. 18:20
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Fokozott ellenőrzés, ruházat, csomag és jármű átvizsgálása


30. § (1)115 A rendőrség a bűncselekmény elkövetőjének elfogása és előállítása, vagy a közbiztonságot veszélyeztető cselekmény vagy esemény megelőzése, megakadályozása érdekében a rendőri szerv vezetője által meghatározott nyilvános helyen vagy a közterület kijelölt részén az oda belépőket vagy az ott tartózkodókat igazoltathatja.


(2)116 A rendőrség az (1) bekezdésben írt cél elérése érdekében épületet, építményt, helyszínt, csomagot és járművet átvizsgálhat.


(3)117 A rendőrség a rendezvény, az esemény, továbbá a közlekedés biztonságát, a közterület rendjét veszélyeztető jogellenes cselekmény megelőzése, megakadályozása érdekében a rendőri szerv vezetője által meghatározott területre belépők és az ott tartózkodók ruházatát és járművét átvizsgálhatja, illetőleg az üzemeltető által előírt feltételek megtartását ellenőrizheti, a közbiztonságra veszélyt jelentő anyagokat, eszközöket lefoglalhatja, illetőleg azoknak a rendezvény, esemény helyszínére való bevitelét megtilthatja.


(4)118 A rendőrség a nyilvános forgalom számára nyitva álló helyen őrizetlenül hagyott, a közbiztonságra veszélyt jelentő tárgyat szükség esetén az elvárható gondossággal eltávolíthatja, megsemmisítheti.


31. § (1) Akivel szemben személyi szabadságot korlátozó intézkedést foganatosítanak, annak ruházatát a rendőr a támadásra vagy az önveszély okozására alkalmas tárgy elvétele végett, előzetes figyelmeztetés után átvizsgálhatja.


(2) A ruházat átvizsgálását - halaszthatatlan eset kivételével - az intézkedés alá vonttal azonos nemű személy végezheti. Az intézkedés nem történhet szeméremsértő módon.

2013. máj. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
9/9 A kérdező nem egy fokozott ellenőrzésnek volt a szenvedő alanya,de még célszemély sem volt. Amiről Ő ir az egy egyszerű igazoltatás,ami átment valamilyen tisztázatlan "célszerű" okból /valószinű túlkapás/ ruházat és poggyász ellenőrzésbe. Én biztos nem engedtem volna, de legalább is jkv-t irattam volna az esetről.
2013. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!