Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál a járőr belenyú...

Igazoltatásnál a járőr belenyúlhat a nadrágom, kabátom zsebeibe?

Figyelt kérdés

Állandóan beletúrnak a zsebeimbe, belenyúlnak a hátizsákomba, nem hiszik el, hogy mindent kiraktam... Igazából nem zavar, ha neki jól esik, de szabályos ez?

Vagy csak arra van joga, hogy megkérjen, fordítsam ki az üres zsebeket és mutassam meg az üres táskát?


2013. máj. 6. 23:34
1 2 3
 11/23 sni ***** válasza:
100%
Írathatsz jegyzőkönyvet, miután letelt a 4 órás előállítás :)
2013. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem nyúlhat bele.
2013. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

10.

Én nagyon jól tudom, hogy mi ez, azért linkeltem be. Az ország területén jelenleg fokozott ellenőrzés van elrendelve 24 órában. Nem túlkapás, hanem egyes személyek törvény nemismerete a baj.

Kérdezz meg egy jogászt, rendőrt, hogy szabályos volt-e! Biztosan azt fogja mondani, hogy igen. Ha egy adott intézkedéssel szemben panaszod van, akkor a Független Rendészeti Panasztestülethez kell fordulni, ők biztosan megmondják neked, hogy egyáltalán van-e kifogásolandó az intézkedésben.

Fogjál kezet Hermán Péterrel (utcafilmturbo), aztán gyűlöljétek a rendőrséget együtt, ne de itt, háttértudás nélkül.

2013. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%

13/13 . Elmondanám neked,hogy amit leírtál az szerintem kiollózása a rendőr szolgálati szabályzatának,ami ugy külön-külön megállja a helyét, de az egész egy francia saláta. Elmondanám neked,hogy a szakmához volt közöm és ezért véleményem egyben elvi és gyakorlati is. Ellenben CSAK a tuskó embereket igy a fakabátokat sem szeretem. Rendőrnek lenni hivatás és nem uralkodás , kérkedés, hatalmaskodás. Ahhoz hogy tiszteljék ahhoz ugy is kell viselkedni és dolgozni. Erről a véleményemről nem akarok vitát nyitni okostojásokkal.

ás is

2013. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 sni ***** válasza:
100%
Bucsek nem szokott kérkedni, pláne okoskodni, de már utánakérdezés nélkül elítéled! Neki a rendőri szakma hivatás, egyszer már leírta a véleményét, a jogszabály kimásolása azért volt, hogy a tv. Alapján tiszta legyen!
2013. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
23%
Akkor olvasd el a nekem szóló 10/15-ös kissé okostojás válaszát, amire én is hasonlóan válaszoltam. De többet nem szeretnék személyeskedni,mert ez a kérdsében nincs benne.
2013. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 sni ***** válasza:
77%
elolvastam, azt nem ő írta! Az tényleg az, aminek mondtad! :)
2013. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nekem egyébként az égvilágon semmi bajom a rendőrökkel, egyáltalán nem utálom őket. Sőt, sokszor volt, hogy kifejezetten jó fejnek tűntek, beszélgettek egy kicsit. 90%-uk nagyon udvarias, legalábbis ott, ahol lakom. A viszonylag gyakori igazoltatás (hetente 1-2 alkalom) nyilván azért van, mert gyakran járok későn, részben a munkám miatt, részben mert 1 nap nekem is csak 24 óra és sok minden már nem fér bele estig.

Szóval nem akarom szidni őket, véletlenül se, meg kigúnyolni se, ők is csak a munkájukat végzik.

2013. máj. 11. 16:39
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"9/9 A kérdező nem egy fokozott ellenőrzésnek volt a szenvedő alanya,de még célszemély sem volt. Amiről Ő ir az egy egyszerű igazoltatás,ami átment valamilyen tisztázatlan "célszerű" okból /valószinű túlkapás/ ruházat és poggyász ellenőrzésbe. Én biztos nem engedtem volna, de legalább is jkv-t irattam volna az esetről."


Erre írtam, azt amit. Háttértudás nélkül okoskodott bele olyanba, amit beollóztam. Mindegy nem foglalkozok vele.

Ahogyan én szoktam, és ahogyan a törvény is előírja a végrehajtását.

Leigazoltat, elkéri a személyi igazolványod. Megkérdezi a rendőr, hogy tartasz-e magadnál közb. kül veszélyes eszközt, kábszert, bűncselekményből származó dolgot?

A válasz persze: nem. Ezt követően meg szoktam kérni férfi/nő, hogy kérem pakolja ki a zsebei tartalmát a rendőrautó motorháztetejére. Majd miután mindent kipakolt, megkérem, hogy fordítsa ki a zsebeit, nyissa ki a pénztárcát, táskát megnézem, hogy abban van-e valami esetleg. Belenyúlni csak akkor szoktam, ha nem látható a zseb alja, vagy láthatóan van benne valami amit nem vesz elő. Persze minden felszólítás után történik, az igazoltatott rálátásában. A ruházat átvizsgálás elsődlegesen kézfejjel történik, de ha nem adja elő a tárgyat, akkor kénytelen a rendőr kivenni maga a dolgot.

Az azonos nemre visszatérve pedig azt mondja a törvény, hogy LEHETŐSÉG szerint azonos nemű végezze. Nyilván ha nincs kolléganő szolgálatban, attól még kényszerintézkedés alá vonhatom a hölgyet, ebbe beletartozik a ruházat átvizsgálás is.


A rendőrségnek van egy szolgálati szabályzata, mely szerint kell intézkedni. Ha valamelyik rendőr egy intézkedés során szabálytalanul hajtja végre az intézkedést, akkor panasszal élhetsz. Maga a ruházat átvizsgálás nem szabályellenes, neked mint intézkedés alá vontnak köteles vagy alávetni magad. Az más dolog, hogy a rendőr nem teljesen szabály szerint hajtja végre, mert mondjuk nem szólít fel, hanem egyből belenyúl a táskádba. De ezt bizonyítani a FRP-nek, egyenlő a nullával.


Kis kitérőnek elmondom, hogy én megelégeltem a sok magyarázást, meg a sunyiba feljelentgetést (alaptalanul), az intézkedés alá vont verbális támadásait, és vettem egy kis ruhára rakható kamerát. A rendőrségi törvény szerint intézkedés alatt engedélyezett a kép és hangfelvétel készítése, amennyiben felhívom rá az intézkedés alá vont figyelmét. Azóta megszűntek a nem én vezettem ittasan, meg bizonyítsa, hogy én ezt csináltam kijelentések. Kivéd az alaptalan feljelentésekből, és persze ha én tévedek, az is kikérhető.

2013. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

Kár,hogy a bevezetését nem ollózta ki ,mert az egész nem idevaló kiollózásának ez a veleje,ami nem a kérdés.

Tehát ez:

Az igazoltatás során a rendőr -amennyiben a személyazonosság megállapítása,illetve KÖZVETLEN VESZÉLY ELHÁRÍTÁSA, valamint BŰNCSELEKMÉNY vagy SZABÁLYSÉRTÉS ELKÖVETÉSÉNEK G Y A N U J A szükségessé tesz - az intézkedés alá vont személy ruházatát ,csomagját és járművét átvizsgálhatja. Különösen az alábbi esetekben kerülhet sor:

a.,

b.,

c.,

.Tehát az egész kiollózott így teljes, mert ezek alapján dönti el vagy ítéli meg, hogy milyen intézkedést kell foganatosítani. A rendőri pálya nagyon nehéz ezt senki nem firtatja hiszen adott esetben pro-kontra mérlegelnie kell és egy rosszul végzett intézkedésen a szervek napokig rágódnak,míg őneki erre nem nagyon van,volt és lesz lehetősége. Tehát minden tekintetben felkészültnek kell lennie.

2013. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!