Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál miért fotózott...

Igazoltatásnál miért fotózott le a rendőr?

Figyelt kérdés
Mentem az utcán, két civil rendőr leigazoltatott, megmotozotak, megnézték a telefonomat, majd készítetettek rólam 1 fotót. Szabad ilyet nekik, és ha szabad akkor miért?
2013. márc. 3. 13:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kérdeztem h miért állítottak meg, azt mondták mert gyanusan voltam felöltözve, el volt borulva és napszemcsi volt rajtam meg kapucni, napszemcsi azért volt rajtam mert 1 hete a szememmel problémák voltak és az orvos azt mondta hogy ha fényre megyek inkább hordjam
2013. márc. 3. 13:51
 2/16 anonim ***** válasza:
valami nem tiszta a történetben
2013. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nem hinném hogy szabadna-e ilyet tenniük. Az igazoltatás oké, ha éjszaka volt akkor a motozás is. Bár attól függ hogy fiú-e vagy vagy lány, ha lány vagy akkor nem motozhatnak meg férfi rendőrök csak a nők. Telefonodat alapból nem nézhetik ok nélkül sem, csak akkor ha felnyomtak valamiért, és ellenőriznek, vagy olyat láttak amivel gyanús volt a dolog. A fénykép készítése is csak indokolt esetben lehet, ha hasonlítasz egy eltűnt személyre és ezek által utána néznek dolgoknak. Bár fene tudja mivan ilyenkor, de az fix hogy ez nem volt teljesen szabályos.
2013. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nappal volt, ismerősömnél voltam, és mentem le a buszmegállóba és ott voltak az autóval, itt van egy suli amiről tudni kell hogy eléggé legallja és drogosak járnak ide. kiszálltak a rendőrök, megmotoztak, kérdezték hol voltam mondtam hogy az ismerősömnél és mek haza, megmotoztak, és addig a másik megnézte a telefonom, kérdezte miért van két telóm, mondtam h azért mert az egyikről anyával beszélek ingyen a másikról meg tudok internetezni, nem is rádóztak be semmi, csak leigazoltattak, megmotoztak, meg aztán lefotózott. azt mondta gyanúsan néztem ki és azért, aztán elmehettem, ez volt pénteken, mi lehet ? esetleg vmi ötlet?
2013. márc. 3. 13:56
 5/16 A kérdező kommentje:
de ha velem lett volna bajuk akkor nem bevittek volna?
2013. márc. 3. 13:59
 6/16 A kérdező kommentje:
akkor lehet azért nézte meg a telefonomat mert h gyanus volt neki h miért van két telefonom és miért mászkálok napszemcsibe?
2013. márc. 3. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Napszemüvegben voltál, ez tényleg fura borús időben, így könnyen szemet szúrhattál nekik. Egyébként a telefont megnézhetik igazoltatás során, mivel az IMEI szám alapján le tudják ellenőrizni, hogy körözés alatt áll-e, vagy sem, ugyanúgy, mint pl amikor egy kocsit megnéznek a rendszám alapján. A rendőr az semmilyen esetben nem végez motozást, ruházat átvizsgálást foganosít, ami nem egyenlő a motozással, mivel az a testüregre is kiterjed. Ettől függetlenül lényegtelen az igazoltatást végző neme, mivel ha egy járőrpárosban két pasi van, akkor amennyiben szükséges (pl fokozott ellenőrzés esetén), akkor lehetőségük van ellenkező nemű személy ruházatát is átkutatni. Amennyiben rendelkezésre áll az igazoltatást végzők és az igazoltatás alá vont között, akkor azonos nemű fogja elvégezni a ruházat átvizsgálást, de ez a lehetőség nem mindig adott.


Az, hogy nem szóltak bele a rádióba, az nem jelenti azt, hogy nem is ellenőrizték volna le teljes körűen az adott személyt, mivel "sms"-ben is lekérhetők az adatok az Ügyelettől, csak ez még nem annyira elterjedt, pedig már évek óta létezik és nem terheli le annyira a helyi ÜTI-t, sokkal gyorsabban kiderül valakiről/valamiről, hogy körözés alatt áll-e vagy sem.


Körözési akció során az is előfordulhat, hogy fényképet készítenek az illetőről, hogy összehasonlítsák a körözött személyek fényképeivel, bár ez nem egy elterjedt dolog, ezért nem is hallani róla szinte semmit.


Ha bármi probléma merült volna fel, (körözik a kérdezőt, vagy a telefonját, esetleg szabálysértés/bűncselekmény elkövetésére utaló nyomokat találnak), akkor azt a helyszínen közölték volna és vagy megbírságolnak, vagy bevisznek, esetleg feljelentenek, de mivel ilyen nem történt, ezért nem kell aggódnod, mert csak egy sima igazoltatás volt, a fényképeddel sem fognak a jövőben visszaélni.

2013. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az a lényeg ha velem lett volna problémájuk akkor azt megmondták volna meg bevittek volna?
2013. márc. 3. 16:11
 9/16 A kérdező kommentje:
és az szúrt nekik szemet h kapucniba meg napszemcsibe és fekete nadrágba mászkáltam?
2013. márc. 3. 16:15
 10/16 Gugu Gabor ***** válasza:

Gondolom a kapucni és a napszemüveg szúrt szemet, és mint te is mondtad nem ép a legjobb környéken kószáltál.

Ebben az esetben ez a normális hogy igazoltatnak, mivel nem találtak semmit mehettél utadra.

Nem nagyon hiszem hogy ezt túl kell reagálni.

2013. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!