Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen lámpát használtak?

Milyen lámpát használtak?

Figyelt kérdés
Pár napja kihívtuk éjszaka olyan 02:00 fele a rendőröket,mert üvegcsörömpölést halottunk az egyik szomszédos épülettől ahol nem voltak otthon.Kijöttek és bevilágítottak a kertbe.Olyan erős zseblámpájuk volt,hogy a kaputól kb a 20m-re lévő házhoz simán elvilágítottak,de még tovább is tudtak vele.Az egyik fölvilágított az egyik fára és az égen látszott a fény.Milyen lámpát használtak.Lehet ilyet kapni?

#rendőrség #lámpa #rendőrségi lámpa
2013. máj. 14. 18:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Húh,köszönömszépen.

Ezek mellett a reflektor sima gyertyafény :D

Elég kemény árak vannak.


Nekem ezt tetszett meg hirtelen :D

800m távolság. nem semmi :)

Am olcsóbban nincsenek ilyenek?

Használtat lehet venni?


[link]

2013. máj. 14. 23:05
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A LED lámpa már rég jobb mint a Magliteok. Régen én is azt használtam, mert ugye nem csak világításra alkalmas. :) Összehasonlítva a mostani LED kislámpa fényével az bóvlinak számít. De a kolléga LED Maglitejánál is erősebb, illetve állítható a fény szórása.
2013. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha összeveted a MAg Lite csúcsmodelljét a még izzós MAGChargert és a LED-es csúcsmodellt ég és föld különbség van a kettő között. Van mindegyikről adattábla. A forgalmazó adatai is jól mutatják, hogy a LED-es NEM JOBB!!!!


A LED-nek tökéletesen jó fénye van viszonylag nagy távolságra. A fénye is "szebb" ezért világosabbnak látod. De nem véletlenül nem használnak vadászatra és nagy területekre ilyeneket. Az izzós még mindig messzebb visz. Persze nem az elemes alapok, hanem az akkus, magasabb feszültségű.

2013. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Rendőri munkára mindegy, hogy ledes vagy izzós. Mindegyik tökéletes. Főleg városban, ahol egy udvarnál többet nem kell világítani.
2013. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam határőrként az integráció előtt, és nagyon nem mindegy milyen lámpád van. Rendőri munkához mindegy, de vannak szakterületek amihez nem.

Jók a hagyományos izzós Maglite chargerek, főleg az örök élet garancia miatt, és a tartóssága, akkumulátora teljesítménye miatt.

Én vettem egy jó LED kislámpát. Ezeket az előnyöket tapasztaltam: nem csörög az akkumulátor benne, kisebb, zsebre rakható, könnyebben állítható a fényszórás, nekem sokkal erősebbnek tűnt.

Persze a céges Magliteok már a sok használat miatt vesztettek a képességeikből, ezt nem vitatom.

Hátránya: Nem dobom a menekülő után, mert pár dekagramm, a STOP hatása is rosszabb.

2013. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!