Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ujjlenyomat vétel után mennyi...

Ujjlenyomat vétel után mennyi ideig tart az elemzés. Mikorra várható eredmény? 40. 000ft értékű lopásnál kérnrk-e poligráfos vizsgálatot? Ha igen azt hol végzik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Két percig. És nem.
2011. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem leveszik az ujjlenyomatod, berakják egy scannerbe és összehasonlítják a tárgyon talált ujjlenyomattal, maximum 1-2 perc (legalábbis amikor itthon szórakoztam az ujjlenyomat összehasonlító programmal akkor annyi volt kb)


Poligráfos vizsgálatot sose kérnek, mert azt magyarországon még mindig nem bizonyítékként kezelik.

2011. jan. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell hogy ábrándítsak mindenkit. Ez kb. 1 év, és legtöbbször nem vezet eredményre.... Ez sajnos nem az NCIS.

A poligráfot meg sehol nem fogadják, nem csak itthon nem.

2011. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

00:50 vagyok


1 ééévv? Itthon a szobámban amikor ilyenekkel szórakoztam akkor nem tartott tovább 2 percnél az egész. Ujjlenyomatvételtől az összehasonlításig. Lehet hogy a rendőrségnek kéne már frissíteni az MS-Dos-os gépeket.

2011. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
El tudjátok képzelni, hogy egy hónapban hány ujjnyom vagy ujnyomtöredék fut be a Dakti-ra? Azt mind elemezni kell.Ott is emberek dolgoznak. Min egy hónap mire kapsz választ arra,amit kérdezel tőlük. Természetesen vannak rendkivüli esetek de pl. egy vikkendház feltörésnél rögzitett ujjnyomok vizsgálata nem egy-két nap
2011. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja...és nem MS-dos-os gépeken dolgoznak....
2011. jan. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Állítólag ujjlenyomat nincs ilyenkor lehet a poligráfos vizsgálat?Úgy olvastam,hogy nem vagyok köteles alávetni magam.Azzal fenyegetnek,ha nem vetem alá magam kirúgnak.Ha nincs ujjlenyomat akkor a rendőrség mit lép tovább?Mindenképp akarnak bűnöst.
2011. febr. 1. 10:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Ki fenyeget? a munkaadód? Vagy a rendőrség? Meg mi az hogy bünöst akarnak taláni? Az a dolguk, hogy megtalálják az elkövetőt....Ha nincs meg, van olyan határozat, hogy nyomozás megszüntetés az elkövető kilétének meg nem állapithatósága miatt: Poligráfot ilyen értékü lopásnál nem fognak alkalmazni és nem bizonyitó erejü csak elősegiti a nyomozást/ijeszgetnek vele/
2011. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A munkaadóm fenyegetőzik.Valószínűleg elszámolták a pénzt de ezt nem akarják elismerni,így kell egy bűnbak aki viszi a balhét.Négy embert hallgattak ki a 14 dolgozóból tanuként de mi vagyunk a gyanusítottak is de ez így nincs kimondva.A rendőrségen előadták magukat a rendőr meg elejtette a poligráfos vizsgálatot azóta ezzel fenyeget.
2011. febr. 1. 17:22
 10/14 anonim ***** válasza:
VAn a rendőrségnél olyan szerkenytyű,amivel beolvassák,és elméletileg ha benn vagy a rendszerben kidobja.LEgalábbis ahol én vagyok ,ott van :-) /GYŐR/
2011. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!