Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudom mit csináljak...

Nem tudom mit csináljak 81kiló vagyok az ideális 71kiló lenne. De mivel szálkásítok nem tudom hogy mikorra várható ez az eredmény. Szerintettek csak kardiozzam vagy folytassan a szálkásítást?

Figyelt kérdés

16F

177cm

81kg



2013. máj. 5. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell szálkásító diéta és heti minimum 3-4 ,40-50 perces aerob edzés. Tehát nem magas intenzitású kardió, mert akkor izomvesztés lesz diéta alatt, hanem 130 körüli pulzussal aerob edzés.

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]



Tehát ki tudod számolni, heti 0,5-1 kg megy le, ha jól csinálod.

2013. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már edzek egy ideje és volt olyan hogy heti 4kiló ment le de az a gondom hogy a karombol is fogytam de sajnos nincs havi 40ezrem húsra meg mivel suliba vagyok 7-14ig igy az étkezés összeirásával is gondok vannak de én nem akarom abbahagyni ezt a sportot nagyon megszerettem:S
2013. máj. 5. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
jó, de azért próbálj meg több fehérjét bevinni, mert gondolom, hogy nem izomból akarsz fogyni. Heti 4kilóval egyenes az utad az izomvesztéshez és akkor nem lesz jó a forma a végén.
2013. máj. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam már hogy előbb lefogyok utána meg tömegelek de nemtudom milegyen. Segitenél abban hogy csináljam az étrendemet eddig ugyvolt hogy reggel 5.30 4tojásból tükörtojás(semmikenyér)..suliba 10órakkor protein..hazajövök 15kor rizs+hús utána 18kor edzés edzés után fehérje.:S
2013. máj. 5. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
14után kéne valahogy beosztani hogy meglegyen a fehérjebevitel :S
2013. máj. 5. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Délután is kellene még 200g körüli hús, edzés után protein + este lefekvés előtt 150g sovány túró. Zöldség is menjen, legalább annyi, mint hús.

Tömegeléskor pedig emelni kell majd a szénhidrátot, a protein elég lesz 2g x ttkg. A ch-t fokozatosan vidd fel 4-5g x ttkg körülire és akkor jó, ha heti kb 0,5 kilónál nem megy több, mert különben sok zsír lesz. Ez egy állandó kontroll lesz, játszani kell a szénhidrátmennyiséggel, hogy éppen csak kalória pluszban legyél tömegeléskor.

2013. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De várj inkább szálkásítanák tudnál egy jó étrendet összeállítani amit olcsón megusznék és nem lenne tul rosz?
2013. máj. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!