Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valaki leírná hogy mit csinál...

Valaki leírná hogy mit csinál egy járőr?

Figyelt kérdés

Pl mit csinál ha épp nem kint van a ,,terepen" hanem az őrsön

És az utcán mi a dolga?h megy egy napja?


Ha lehet olyanok írjanak akik voltak v most is járőrök de aki tudja az se kíméljen :D



2013. máj. 22. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én csak egy benzin kutas vagyok, de este nem igazán dolgoznak, hanem hozzánk szoktak beülni kávézni és beszélgetni, valamint internetezni. Majdnem itt vannak egész este, talán ha 2x elmennek 10-15 percre járőrözni.
2013. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hofi költötte át anno a körzeti meghízottak jelmondatát (szolgálunk és védünk): "a dógozgató népet szógágatjuk"
2013. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen területen dolgozik. Ugyanis van közrendvédelem és közlekedési terület. A közrendvédelmis a bűncselekmények megelőzése végett járőrözik, illetve ha hívást kap, vagy címet akkor intézkedik. 12 órás munkarendben dolgoznak, ebben vannak kajaszünetek is. Nagyon sok múlik azon, hogy hol dolgozik az adott rendőr. Pest jóval pörgősebb, mint egy-két vidéki kisváros, ahol nem kell egész nap járőrözniük. Ha intézkedtek akkor utána mindenképpen vissza kell menniük az őrsre papírozni, az is elég sok meló odabent. Egyébként, van hogy kiküldik őket egy adott helyre, hogy mondjuk 1-2 órát legyenek ott és figyeljenek oda valamire. A közlekedési járőr feladata a közlekedés biztonságának az ellenőrzése, vagyis főként a sebességkorlátozás betartasása, baleseti helyszín biztosítása stbstbstb. Valójában hiába próbálom leírni, mert nagyon összetett dolguk van, néha napokig nem történik semmi, aztán meg egész nap rohangálni kell, vagy egy adott helyszínt biztosítani. Könyvet lehetne írni a melóról, egyébként meg rendőre válogatja h mennyire veszi komolyan a járőrözést. De a járőrözés múlhat azon is, hogy mennyi pénz van benzinre, vagy épp kímélni kell a járműveket stb...Nem tudom mennyire sikerült bemutatni a munkát, mert mint mondtam nagyon összetett.
2013. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!