Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek melyik szakaszt...

Szerintetek melyik szakaszt mérte a trafipax?

Figyelt kérdés

Ma az m0-áson haladtam Szentedre felé és az Auchannál van egy felhajtó ahol 80-as sebességkorlátozás van. A 80-as tábla után álltak a rendőrök egy 50 méterrel. Valószínűleg igazoltattak egy autóst mert volt ott egy személyautó is, de volt kint a rendőrautó előtt egy, szerintem trafipax amit éppen nem kezelt a rendőr hanem attól kb 3 méterre állt és a kollegája felé nézett hátra. Nos az a kérdésem lenne, hogy a trafipax tud autómatikusan is üzemelni? Tehát felteszem nem kell hozzá kezelő, csak be kell indítani és az mér folyamatosan, vagy kell hozzá? A másik kérdésem pedig hogy szerintetek melyik szakaszt mérhette? a 80-as korlátozás utáni szakaszt vagy az előtte lévő 110-es szakaszt, mivel én későn vettem észre a trafit és a 80-as tábla vonalában kb 95-98 KM/h-val mentem.


Lesz belőle 30 ezres büntetés? Gondolom sokszor szokta arra felé mérni, én sajnos nem tudom mert nem sűrűn járok arra, szóval elsősorban azok véleményre vagyok kíváncsi akik mindennap arra járnak. Előre is köszönöm szépen a válasszokat.



2013. máj. 26. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán szokták kirakni az autóból a masinát. Ha ki is rakták, biztos, hogy azokat mérték, akik későn lassítanak le. Ha 98-at mutatott az óra, az határeset, de elvileg nem lesz büntetés két okból: az egyik, hogy az autók sebességmérője általában kicsit többet mutat, mint a valós sebesség. A másik ok meg az, hogy 100km/h alatt mindig levonnak 3km/h-t a mért sebességből és az alapján büntetnek. Így ha tényleg 98 volt a mért sebesség, akkor neked a 95 épp belecsúszik a 30-as büntibe, de jó eséllyel lassabban mentél egy kicsit. Ja, és nem kell azt kezelni, tök automata.
2013. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne parázz, ha olyan volt, amit ki kell pakolni, akkor nem automata, hiszen akkor miért állna mögötte rendőr, hogy el ne lopják? Ezt megúsztad :-)
2013. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hú hát nagyon remélem, nem szívesen perkálnék 30 ezret :) és köszi a válaszokat ;)
2013. jún. 2. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen tud üzemelni automatikusan ,de ez a lézeres mérőműszer (traffipax) típusától függ! Valamelyik nem tud, valamelyik igen! A távolság pedig el ha új műszer akkro úgy 100-200m-re lát el és ott csinál fotót...
2013. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!