Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a társasház lépcsőházi...

Ha a társasház lépcsőházi ablakába szándékosan bedobják a labdát, azért fel lehet őket jelenteni?

Figyelt kérdés

Már másodjára fordul elő, hogy idióták a lépcsőház 3. emeleti ablakát szétverik a labdával.Első eset véletlen volt.Most viszont direkt lehetett, mert a kis pisisek(12-14 évesek kb), már a labda feldobása előtt a lépcsőház felé mutogattak, látták biztos hogy jön le valaki és ijesztgetésből.Később a pálya korlátját verdesték vascsővel.

.A lépcsőházi magas ablak betörése nagyon veszélyes, ha épp arra halad el valaki!Mit lehet csinálni?


2013. jún. 16. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

verés

rács az ablakra

2013. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáljatok meg beszélni a fejükkel, ha ismét észreveszitek őket. Ha flegmák, akkor említhetitek a rendőrségi feljelentést is.

Viszont ehhez nem ártana tudni a nevüket és a lakcímüket, mert enélkül a rendőrség ismeretlen tettesek ellen indít nyomozást, majd nagy valószínűséggel 30 nap múlva lezárja, eredmény nélkül. (Jól jöhet fotó vagy videófelvétel is, ill. szemtanúk, akik hajlandók is tanúskodni; de név és cím hiányában ez sem adu ász.)

Szóval szerintem a járható út első körben mindenképp az, ha "elkapjátok" őket néhányan, és beszéltek velük; világosítsátok fel őket, hogy amit csinálnak, az bűncselekmény, és súlyos következményei lehetnek rájuk nézve, különösen baleset esetén.

Rákérdezhettek a nevükre és a címükre is – ezeket nem kötelesek megmondani, de ha megijednek, akkor lehet, hogy meg fogják.

Sok szerencsét. :)

2013. jún. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most szerencséjük volt, mert épp nem volt idő rá, meg ember, aki nyakon csípje őket.Én le akartam menni szétcsapni közöttük, de anyám lebeszélt.Szerinte nem jó egy csapat suhanccal egyedül szembeszállni, bár őszintén szólva ha elkap engem a harci ideg, nem nézem, ki az...

De viszont lefotóztam őket.Legközelebbi lakógyűlésen megpróbáljuk kezdeményezni hogy legyen rács a lépcsőházi ablakokon.Remélem, lesz valami javulás!

2013. jún. 17. 06:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaza van anyukádnak.

Viszont lehet, hogy megijednek, ha szigorúan és hangosan rájuk kiabálsz az emeletről, hogy tűnjenek el onnan azonnal, különben 5 másodperc múlva hívod a rendőrséget.


Mivel nem ismerem a házatokat, nem tudom, mennyire működnek rendben a dolgok. De ha úgy, mint egy "átlagos" társasházban, akkor én nem számítanék nagyon a rácsozásra... Először is: ki tudja, mikor lesz legközelebb közgyűlés; a legtöbb helyen csak évente egyszer szokták összehívni, a beszámolási időszakban (minden év május 31-ig), azon pedig épp most vagyunk túl. Másodszor: a közös képviselő által készített, következő évre vonatkozó költségvetési javaslatba mindenféle kiadást be kell tervezni; tehát már késő a közgyűlésen felvetni az ötletet, előtte kell. (Legalábbis ha szabályos közgyűlési határozatot akartok hozni, hogy ne támadhassa meg a bíróságon egy-egy tulajdonos, aki speciel nem akar rácsot. És pont ez a harmadik "buktató": kérdés, hogy megszavazza-e a közgyűlés a rácsokat; esztétikai és anyagi okok miatt is lehet számítani az ellenkezésre.)

Plusz: a rácsok sem jelentenek teljes védelmet, hiszen elég nagy az esélye annak, hogy két rács között is eltalálja egy kő az üveget.


Szóval szerintem inkább érdemes (és hatékonyabb), ha a kölyköket zavarjátok el, adott esetben hatósági segítséggel.

2013. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!