Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tegyek vajon feljelentést...

Tegyek vajon feljelentést ezért a könnyű testi sértésért?

Figyelt kérdés

Pénteken jöttem haza vonattal és Bicskénél felszállt két "kisebbség" egy nő és egy pasi,a pasi elkezdte:adj már egy százast és meg mondtam,hogy nem,erre ő ütögetni kezdett mire és előrementem és mondtam,hogy Kelenföldön ha megálunk a vezér ne nyissa ki az ajtót,mert már szóltam a 10-nek és járőröket küld,hogy elfogják az ütögetőt,mert ugye mondtam,hogy itt ez az ember ütöget fenyeget.

A vezér nem is nyitotta ki az ajtókat,hogy meg ne tudjon lógni az ütögető.Egy 10 perc múlva kijött két járőr,kérdezgettek engem,hogy mi történt,elmondtam,hogy mi kérdezgették őt is meg még utasokat és végül az egyik nő mondta,hogy látta,hogy megpofozott,ez a kérdezgetés tartott egy órán át mire a "drága" rendőrök be sem vitték az ütögető embert hanem azt mondták nekem,hogy kívánok e feljelentést tenni,30 napom van rá.


Felháborító,hogy a rendőrök nem foglalkoztak az üggyel,ne vitték be sem az emberkét. Ez a 21. században a rendőrség szerintem.


Jó én sem vagyok hibátlan mert néhány éve engem már elítéltek 40 ezer ft-ra mert volt egy kisebb értékre elkövetett lopási ügyem anno. És akkor engem mikor elkaptak anno bevittek előállítani,be is zártak pár órára ezt meg be se vitték,pedig úgy mint a könnyű testi sértés a lopás is magánindítványos ügy.

Akkor régen mikor elloptam a bizonyos dolgokat akkor miért nem azt mondták akkor is a sértettnek,hogy ,ha kíván tegyen feljelentést? Engem miért vittek be? Aki engem meg ütögetett miért nem? Mindkettő magánindítványos.


És péntek óta még nem tettem feljelentést,de még tehetek 30 n belül. Érdemes feljelenést tenni? Foglalkoznak vajon vele?


Ha bemegyek mint sértett lehet azt mondják nekem ,hogy magának már volt ügye,vagy nem mondják,mert olyankor a sértettnek nem nézik a priuszát csak a gyanusitottnak?



2013. jún. 19. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A sértettnek nem nézik a priuszát, ráadásul bizonyos érték alatt a lopás tudtommal csak szabálysértés, nem bűncselekmény. Szerintem nem érdemes feljelentést tenned. Maximum annyit érsz el vele, hogy járhatsz tanúskodni, ismerve a magyar igazságszolgáltatást, érdemi büntetést biztosan nem fognak ezért kapni.
2013. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy börtönbe nem teszik ezért,nem is az volt a célom mikor kihívtam a rendőröket,hogy börtönt kapjon,hanem az,hogy vegye észre a támadó,hogy igenis komolyan veszem azt,hogy ütögetett és rendőrségi ügyet csinálok belőle és máskor húzódjon tőlem,ne merjen a közelembe jönni,mert gondolja ez a gyerek kihívja a rendőröket ezzel nem kötekszünk.


De,ha én úgy orrbavertem volna önvédelemből,hogy kifekszik akkor engem tuti bevittek volna...

2013. jún. 19. 20:46
 3/13 anonim ***** válasza:

A könnyű testi sértés magánindítványra üldözendő bűncselekmény. Csak akkor lesz belőle ügy, ha a sértett feljelentést tesz. Mégis mit vártál, azért mert egy-két kis pofont kaptál egyből hívják a TEK-et és rájuk ugranak? Ha nagyon bánt a dolog, tegyél feljelentés. Nem hiszem, hogy komolyabb büntetést kapnak, de nyugodtan terheld le a pitiáner ügyeddel a bíróságokat, úgy sincs elég ügyük.

Ha bemész sértettként, biztos lehetsz benne, hogy meg fogják nézni, hogy milyen ügyekben szerepelt a nevedet, de ez esetben nem lesz jogkövetkezménye. Ezt mindenkinél megcsinálják, leellenőrzik az adataidat és ott lesznek az régi ügyeid is. Azok is amelyekben tanú voltál, vagy sértett, vagy elkövető. Az adatbázis (tudtommal) mindegyiket tartalmazza.

2013. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez nem pitiáner ügy,mindegy,ha csak odalegyint pofonnal nekem enyhén akár. Lényeg,hogy erőszakot alkalmazott és ezért kell komolyan venni ezeket,a bíróság,rendőrségnek meg ezzel is foglalkozniuk kell.
2013. jún. 19. 21:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss! Dehogynem pitiáner dolog. Egyébként meg létezik a jogos védelem, ami azt jelenti, hogy ha engem pofon ütnek, akkor nem állok ott mint f.sz a lakodalomban, hanem visszaütök, vagy legalábbis megakadályozom, hogy ismét megüssenek.

A rendőrség kiment és foglalkozott az ügyeddel, mint írtam rajtad áll, hogy teszel-e feljelentést. A magam részéről felálltam volna és megkérdeztem volna, hogy mit képzel magáról, hogy engem ütöget? Ha folytatta volna, akkor rossz vége lett volna, mert leszarom a nőiességét.

http://www.youtube.com/watch?v=Z93it4VS6nA

Kb.úgy ahogy a rendőr járt el itt. A bíróság el fogja őket ítélni, de szerinted mit fognak kapni? Letöltendőt biztos, hogy nem, tele vannak a bv. intézetek. Nagyobb a füstje ennek a dolognak, mint a lángja. Persze ha a kis lelkedet ez ennyire bántja, hát tégy úgy ahogy jónak látod.

2013. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudod a jogokat nagyon.

Te rendőr,ügyész vagy bíró vagy?

Becsülöm az ilyen értelmes válaszokat,most komolyan.

2013. jún. 19. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod, nem árulom el a foglalkozásomat. Kötődik a joghoz. Nem piszkálásból írtam választ a kérdésedre, hanem azért mert nagyon úgy tűnt, hogy egy ilyen kis dolog miatt azonnal a "hibáztatod" a rendőröket, hogy most miért nem vitték el őket. Egyébként elárulom, hogy a rendőrök rosszul jártak el, mivel ez nem könnyű testi sértés, hanem garázdaság, de a lényeget tekintve mindegy.

Ha úgy érzed, hogy hónapokig akarsz rendőrségre, bíróságra járni, akkor tegyél feljelentést, de szerintem (mint már említettem) akkor fogsz nagyobbat csalódni, amikor látod, hogy egy pénzbüntetéssel, vagy valami kisebb szankcióval úgymond megússzák a dolgot. A saját érdekedben írom: nem ér annyit az egész dolog!

2013. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt észrevettem,hogy milyen értelmesen válaszoltál és abbol gondoltam,hogy közöd van a joghoz.

Ha így elmagyaráztad akkor lehet nem foglalkozok a dologgal,mert nem éri meg,de nemis börtönbe akartam őket juttatni,hanem,hogy máskor engem kerüljenek.

Viszont szerinted,ha legközelebb meglátnek akkor bosszúbol agyonvernek vajon,mert rendőrt mertem rá hívni?

Dehát miért állna bosszút,hiszen nem vitték el és nem is igen teszek feljelentést,úgyhogy ...

Szerinted féljek tőlük?

2013. jún. 19. 21:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Erre elég nehéz válaszolni. Őszintén szólva nem tudom. Félni, ne félj tőlük, de azért legyél óvatos. Ki tudja milyen agyament emberek ezek.
2013. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. jún. 19. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!